Przejdź do treści

Mamy już 100 lat!

“Sto lat dumy, historii, tradycji. Niech na kolejne nie braknie ambicji” – tak brzmi hasło, które towarzyszyć nam będzie przez cały jubileuszowy 2022 rok. W tym roku mija równo 100 lat odkąd przedstawiciele trzech dobczyckich klubów: Dobczycanki, Arii i Raby podjęli decyzję o połączeniu się w jeden, który przyjął nazwę Klub Sportowy “Raba” Dobczyce.

Pierwsze treningi odbywały się na okolicznych łąkach i polach. Dopiero w 1925 roku powstało pierwsze boisko usytuowane przy ul. Rzeźniczej lecz dość szybko zniszczone zostało ono przez powódź. W 1946 roku Klub przeniósł się na ul. Podgórską i tam pozostaje aż po dzień dzisiejszy. W późniejszych latach nazwę drużyny kilkukrotnie zmieniano na Zrzeszenie Sportowe “Start” czy też Koło Sportowe “Włókniarz” by w 1991 roku definitywnie stać się Klubem Sportowym “Raba”.

Na przestrzeni lat drużyna miewała swoje wzloty i upadki, lecz już od kilkunastu sezonów biało-niebiescy są czołową ekipą każdych rozgrywek, w których występują.

Ten rok poza okazjonalnym herbem i hasłem obfitował będzie w wiele różnego rodzaju wydarzeń, o których na bieżąco będziemy informować. Mamy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów, a kibice w dalszym ciągu będą wspierali nasze drużyny. Życzymy wam szczęśliwego i biało-niebieskiego roku 100-lecia KS Raba!