Przejdź do treści

Dobczycko – krakowska współpraca w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży

Kilkanaście dni temu nasz Klub podpisał umowę współpracy z Akademią Wisły Kraków. Głównym aspektem tego porozumienia jest szkolenie dzieci i młodzieży.

W zobowiązaniach umowy zostały zawarte następujące działania obejmujące m.in

pomoc w organizacji meczów piłki nożnej pierwszej drużyny Wisły Kraków (zaangażowanie zawodników w podawanie piłek i inne działania związane z meczem)

– skierowanie co najmniej dwóch trenerów KS Raba do odbycia stażu w drużynach Akademii Wisły Kraków (dwóch szkoleniowców na rok)

– umożliwienie zorganizowania spotkania z rodzicami zawodników KS Raba w celu przedstawienia zasad funkcjonowania Wisły Kraków

– umożliwienie zawodnikom KS Raba obserwacji meczów Wisły Kraków w ramach rozgrywek Fortuna I-Ligi, Ekstraklasy lub Pucharu Polski na stadionie miejskim im.Henryka Reymana.

– zapewnienie pomocy szkoleniowej w zakresie planowania procesu szkoleniowego w etapach U-7 – U-12 oraz U-13, U-16, U-17 – U-19.

– zapewnienie możliwości co najmniej raz w sezonie uczestnictwa zawodników KS Raba w meczowej eskorcie zawodników pierwszej drużyny Wisły Kraków

– organizacje sparingów co najmniej dwa razy w sezonie dla dla drużyn dziecięcych /młodzieżowych

– możliwość dodatkowych treningów zawodników KS Raba w ekipach Wisły po wcześniejszym uzgodnieniu ze sztabami szkoleniowymi

Wyżej wymienione zagadnienia to tylko niektóre z elementów umowy podpisanej kilkanaście dni temu. Jeden z nich doczekał się już realizacji ale o tym już niebawem 🙂

🤝Zarząd KS Raba Dobczyce pragnie w tym miejscu serdecznie podziękować za zaufanie jakim obdarzył nas tak wielki klub z tradycjami jakim jest Wisła Kraków. Cieszymy się możemy razem z Wiślacką ekipą kształtować młodych piłkarzy którzy – miejmy taką nadzieję – będą spełniać swoje marzenia w profesjonalnej piłce.

🤝Podziękowania również dla Pana Kamila Króla – przedstawiciela Wisły Kraków ds Klubów Partnerskich za rzeczowe – konkretne rozmowy i działania na rzecz zawiązania w.w współpracy.