Przejdź do treści

Droga do Euro: 4.miejsce Orlików w Limanowej

W piątkowe przedpołudnie, na obiekcie IV-ligowej Limanovii Limanowa, zainaugurowano Wojewódzkie rozgrywki Orlików pod hasłem “Droga do Euro”. Jest to cykl turniejów piłkarskich rozgrywanych w formule zbliżonej do Mistrzostw Europy UEFA EURO 2021. W rywalizacji uczestniczy 15 drużyny reprezentujących powiaty ziemskie Małopolski.

Na stadionie w Limanowej do rywalizacji przystąpiły ekipy Raby Dobczyce, Sandecji Nowy Sącz, Podhala Nowy Targ, Glinika Gorlice oraz gospodarzy, miejscowego MKS-u Limanovia.

W premierowym pojedynku turnieju, ekipa z Dobczyc podejmowała właśnie miejscowy zespół. Gospodarze zaczęli mocno ofensywnie i mimo walecznej postawy Raby, to gospodarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Kolejna potyczka to konfrontacja z Podhalem Nowy Targ. Zaczęło się dobrze, bo już w 3 min do siatki Górali trafił Mikołaj Kozielec. Później jednak rywale zdobyli trzy gole i nieco odskoczyli.

W końcówce jednak chłopcy z Raby zaatakowali mocniej i postraszyli rywali – gole zdobywali jeszcze Marek Piwowarczyk i ponownie Kozielec. Cóż z tego jednak, skoro przeciwnicy znów podwyższyli swoje prowadzenie i ostatecznie pokonali nasz zespół.

Trzecia seria gier, po krótkiej przerwie obiadowej, to bój z Glinikiem Gorlice. Tutaj biało-niebiescy mieli przewagę od pierwszych minut i po golach Kozielca (x2), Szota i Wnuka zdecydowanie pokonali gorliczan!

W ostatniej serii gier, rywalem Raby była Sandecja Nowy Sacz. Tutaj przeciwnik okazał się poza zasięgiem i zwyciężył zdecydowanie, chociaż blisko gola byli J.Piwowarczyk i M.Gibała.

Ostatecznie zespół Raby ukończył zmagania, w mocno obsadzonym turnieju, na 4.miejscu. Awans do dalszych gier uzyskały ekipy Sandecji i Limanovii. Na zakończenie piłkarskiej imprezy każdy z uczestników otrzymał piłkę nożną oraz specjalny certyfikat.


Raba: Steczko – Wałek, Szot, M.Piwowarczyk, Wnuk, Gibała, Kozielec, J.Piwowarczyk, Stasik, Mróz, Dudzik.

Projekt realizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej przy finansowym wsparciu funduszów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.