Przejdź do treści

Drużyny młodzieżowe: Dobczycka młodzież na ligowych boiskach

Trwa piłkarska wiosna 2023. Swoje mecze – na różnych szczeblach rozgrywek – toczą zawodnicy Raby w kategoriach Juniorów, Trampkarzy i Młodzików.

Pięć naszych zespołów w w.w kategoriach rywalizowało w ostatnich dnia z ekipami z Krakowa, Staniątek, Tokarni czy Stróży. Poniżej opisy poszczególnych spotkań.

Krakowska Liga Okręgowa Trampkarzy, 21.05.2023
AS Progres Kraków – Raba Dobczyce 1:1 (1:0)
gol: Tomasz Serafin 49′

Raba: Zbrożek – Kozielec, Wnuk, Murzyn, Szot, Serafin, Mróz, Niedziela, Gawin, Filutowski, Sewiło oraz Żaba, Jamborski, Mikłaszewski, Leśniak, Żuk.

Spotkanie z drużyną z Nowej Huty długo nie układało się po myśli gości z Dobczyc. Co gorsze, jeszcze przed przerwą miejscowi wykorzystali błąd w szeregach naszej drużyny i objęli prowadzenie.

Udany początek drugiej połowy sprawił że zespół Raby pokonał wreszcie bramkarza miejscowych. Golkiper Progresu skapitulował po strzale Tomasza Serafina, który swojego gola okrasił efektowną cieszynką.

Więcej goli nie odnotowano i mecz zakończył się remisem 1:1.

Krakowska Liga Okręgowa Młodzików, 21.05.2023
Raba Dobczyce – Szkoła Futbolu Staniątki 1:8 (1:3)
gol: bramka samobójcza

Raba: Stasik – Wiekierak, Serafin, Solawa, Szot, Szlachetka, Nowak, Rak, Gibała oraz Ruman, Kozielec.

Zupełnie nie udał się ten mecz ekipie Raby. I chociaż po 20 min było 1:1 to później “worek z bramkami” się rozwiązał i do sieci trafiali już tylko goście ze Staniątek. Jedyny gol dla biało-niebieskich to samobójcze trafienie zawodnika przyjezdnych.

Krakowska Liga Okręgowa Juniorów, 21.05.2023
Raba Dobczyce Clepardia Kraków 2:0 (1:0)
gole: Patryk Łętocha 1′ Kacper Pudlik 87′

żółte kartki: Zborowski, Spytek, Misior.

Raba: Zbrożek – Hałatek, Spytek, Wałek, Misior, Zborowski, Jasek, Kowalik, Szczepański (70. O.Woźniak), Baran (60. Pudlik), Łętocha (80. Choroba).

Pełne emocji spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem ekipy trenera Bogdana Szablowskiego. Zespół Raby z gola cieszył się już w 1 minucie po tym jak Patryk Łętocha nie zmarnował doskonałej okazji.

Na drugie trafienie przyszło czekać aż do samej końcówki zawodów kiedy to rezerwowy Pudlik dął bezpieczną przewagę.

Nadmienić trzeba że wcześniej kilka razy w opałach bramkowych był bramkarz Raby, Kamil Zbrożek ale ze swej roli wywiązał się znakomicie, zachowując czyste konto.

I-liga myślenicka Trampkarzy, 22.05.2023
Raba II Dobczyce – FA Tokarnia 5:1 (2:0)
gole: Michura 24, 59, Dudzik 17, Surówka 63, Filutowski 72

Sędziował: Stanisław Święch (KS Myślenice)

Raba II: Firek – Mikłaszewski, Stasik, Jamborski, Jaworski, Kabaja, Dudzik, Surówka, Michura, Żuk, Kramarz oraz Molendys, Filutowski, Biletskyi, Skoczylas, Majer, Leśniak.

Rywalizacja trampkarzy II z drużyną z Tokarni zakończyła się udanie dla Raby. Ozdobą meczu był gol na 1:0 Pawła Dudzika, który przymierzył idealnie w okienko!

Krakowska Liga Okręgowa Juniorów, 24.05.2023
AS Progres Kraków – Raba Dobczyce 11:0 (6:0)

Raba: Zbrożek – Misior, Spytek, Wałek, Hałatek, Zborowski, Łętocha, Jasek, Pudlik, Kowalik, Szczepański oraz Choroba, Baran, O.Woźniak, Vasylenko.

Niestety rezultat tego meczu mówi wiele… Gospodarze zdecydowanie rozbili ekipę z Dobczyc, będąc tego dnia zdecydowanie lepszym zespołem.

IV Liga Okręgowa Młodzików gr. Myślenice, 25.05.2023
Wicher Stróża – Raba II Dobczyce 8:4 (5:2)
Gole dla Raby: Matuła 14′, 17′, 37′, 40′

Raba II: Wiśniowski – Kuras, Mikołajczyk, Dybek, Misiorek, Stelmach, Pudlik, Matuła, Irzyk oraz Majewski, Brytan, Górski, Kaczor, E. Siatka, Smęda, Pudlik

W czwartek – po przymusowej pauzie spowodowanej wycofaniem się drużyny Sępa Droginia – zespół Młodzików II udał się do Stróży by zmierzyć się z tamtejszym Wichrem.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli biało-niebieskich. Już w pierwszych 5 minutach stracili oni dwie bramki. Wtedy rozpoczęła się wymiana ciosów. Obydwa zespoły raz po raz ostrzeliwały bramki rywali.

Wśród podopiecznych trenera Grzegorza Turczy prym w ofensywie wiódł Jakub Matuła, który był autorem wszystkich 4 bramek. Warto też docenić grę formacji defensywnej, która dzielnie stawiała się starszym przeciwnikom.

Krakowska Liga Okręgowa Młodzików, 25.05.2023
Wiślacka Szkoła Futbolu – Raba Dobczyce 1:3 (1:1)
gole: Artur Solawa 33, 38, Mateusz Gibała 5

Raba: Steczko – Szot, Szlachetka, Kalicki, Nowak, Serafin, Piwowarczyk, Rak, Wiekierak oraz Stasik, Solawa, Gibała, Ruman, Kozielec.

Dobry mecz przy Reymonta zaliczyli chłopcy z r.2010/2011. Podopieczni trenera Arkadiusza Dudka pokonali bowiem Wiślacką Szkołę Futbolu 3:1. Strzelanie w meczu szybko rozpoczął Mateusz Gibała. Przed przerwą miejscowi doprowadzili do remisu.

Dobra a co ważne skuteczna druga połowa pozwoliła biało-niebieskim cieszyć się z 3pkt. Dwa gole w drugiej części gry zanotował Artur Solawa.