Przejdź do treści

Drużyny młodzieżowe: Trwa piłkarska ligowa wiosna

Kolejne ligowe mecze mają za sobą zawodnicy z ekip młodzieżowych KS Raba Dobczyce. Spotkania mistrzowskie biało-niebiescy rozgrywali niemalże przez cały tydzień!

I-liga myślenicka trampkarzy, 08.05.2023
Raba II Dobczyce – Karpaty Siepraw 7:3 (2:1)
gole: Filutowski 13, 17, Gawin 55, 68, Jamborski 47, Niedziela 61, Surówka 65

Raba II: Żaba – Twardosz, Biletskyi, Skoczylas, Surówka, Żuk, Mikłaszewski, Jaworski, Kabaja, Suder, Jamborski oraz Molendys, Firek, Gawin, Filutowski, Kramarz, Kozielec, Niedziela.

Poniedziałkowy pojedynek trampkarzy II z Karpatami zaczął się dobrze dla gospodarzy – od dwóch goli Filutowskiego. Później nastąpiło rozluźnienie i rywale doprowadzili do remisu.

Gospodarze jednak szybko się otrząsnęli i zaaplikowali sieprawianom kolejne gole i pewnie dopisali 3pkt. Ozdobą meczu był gol Jakuba Surówki który popisał się kapitalnym strzałem z przed pola karnego!

Krakowska Liga Okręgowa Juniorów, 08.05.2023
Tiger Hearts Mogilany – Raba Dobczyce 4:2 (3:1)
gole: Filip Jasek, Jakub Choroba

Raba: Zbrożek – Hałatek, Wałek, Spytek, Grabowski, Jasek, Zborowski, Misior, Vasylenko, Stasiak, Szczepański oraz Pudlik, Choroba, O.Woźniak, Baran

Wyjazdowy bój juniorów z Mogilanami kompletnie nie wyszedł w ofensywie ekipie Raby. Ogromna ilość zmarnowanych okazji srogo się zemściła i to gospodarze – skrzętnie wykorzystując błędy w obronie gości z Dobczyc – wygrali te zawody.

Krakowska Liga Okręgowa Trampkarzy
Pcimianka Pcim – Raba Dobczyce 2:0 (0:0)

Raba: Zbrożek – Stasik, Murzyn, Dudzik, Szot, Suder, Mróz, Sewiło, Filutowski, Michura, Gawin oraz Żaba, Niedziela, Kozielec.

Typowy mecz walki. Obie ekipy solidnie prezentowały się w obronie a długo górą byli bramkarze obu drużyn. Niestety w 70 min gospodarze objęli prowadzenie po strzale z ok.12-14 metra.

Dosłownie minutę później doskonałą okazje do wyrównania miał Eryk Gawin ale golkiper Pcimianki sparował strzał na rzut rożny. W doliczonym czasie gry miejscowi przypieczętowali wygraną.

IV-okręgowa liga Młodzików, 12.05.2023
Staw Polanka – Raba II Dobczyce 4:2 (0:1)
gole: Matuła 7′, B.Siatka 60

Raba II: Wiśniowski – Krzewiński, Spytek, Mikołajczyk, Misiorek, Stelmach, Pudlik, Matuła, Irzyk oraz Brytan, Górski, Kaczor, B.Siatka, Kuras, E.Siatka.

W piątkowe popołudnie drugą drużyna Młodzików KS Raba rywalizowała w Polance z rówieśnikami z drużyny tamtejszego Stawu.

Biało-niebiescy mimo iż już w 7 minucie otworzyli wynik tego spotkania za sprawą Jakuba Matuły to w kolejnych minutach nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali. Za to przeciwnicy sposób znaleźli idealny, bo po zmianie stron do siatki trafiali aż czterokrotnie. Rezultat zawodów w ostatniej minucie ustalił Bruno Siatka.

I-Liga myślenicka Trampkarzy, 13.05.2023
Cyrhla Krzczonów – Raba II Dobczyce 1:7 (0:3)
gole: Filutowski 12, 48, 60, Kramarz 37, 65, Sewiło 25, 73 

Raba II: Firek – Twardosz, Stasik, Jamborski, Jaworski, Filutowski, Surówka, Niedziela, Sewiło, Szot, Biletskyi oraz Majer, Kramarz.

Dobry mecz w wykonaniu “dwójek”. Sporo okazji strzeleckich zamienionych na siedem goli. Hattricka ustrzelił Miłosz Filutowski a po dwa trafienia na swoje konto zapisali Kramarz i Sewiło.

Gospodarze tylko raz pokonali Firka, fenomenalnym strzałem z ok 25 m.

Krakowska Liga Okręgowa Młodzików, 13.05.2023
Futbolica Kraków – Raba Dobczyce 3:1 (1:1)
gol: Maciej Wiekierak

Raba: Stasik – Szot, Kozielec, Kalicki, Nowak, Serafin, Wiekierak, Piwowarczyk, Rak oraz Matuła, Sikora, Ruman, Misiorek.

Wyjazdowy mecz nie poszedł po myśli podopiecznych trenera Arkadiusza Dudka. Po 30 min i golu Macieja Wiekieraka był remis 1:1. Po zmianie stron miejscowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.