Przejdź do treści

Dziewczęta z Raby chcą się rozwijać piłkarsko!

W ostatnich dniach sporo gier kontrolnych rozegrały dziewczęta z Raby. Podopieczne trenera Stanisława Manieckiego zaliczyli całe mnóstwo minut w towarzyskich potyczkach z różnymi przeciwnikami.

Jak wiadomo nie od dziś, początki również te piłkarskie, nie zawsze należą do łatwych, to jednak z każdą kolejną grą dziewczęta spisywały się pozytywniej. – Zespół prezentował się z meczu na mecz coraz lepiej. Progres był widoczny we wszystkich elementach gry ale najbardziej w sposobie poruszania się po boisku – taktyce gry – analizuje szkoleniowiec Dziewcząt Raby.

Warto tutaj również nadmienić, że praca trenera z sekcją dziewcząt Raby, nie jest premierową dla szkoleniowca Manieckiego. Kilka lat wcześniej pracował On bowiem w klubie z ul. Kałuży, przy projekcie pod nazwą “Dziewczęta w Cracovii”.

Wracając jednak do oceny działań drużyny Raby, należy podkreślić że wiele pozytywnych elementów udało się wypracować podczas gier kontrolnych, stąd też zadowolenia nie krył trener Maniecki. – Dziewczęta coraz lepiej współpracują ze sobą na boisku, lepiej się komunikują że sobą w czasie gry. Sparingi pokazały również nad czym musimy pracować w najbliższym czasie. Największym mankamentem z pewnością są przestoje w grze, koncentracja. Na tych elementach musimy się skupić podczas treningów i kolejnych gier – wyliczył trener Stanisław.

Pamiątkowe zdjęcie po meczu w Wieliczce z SMS-em

Dziewczęta z Raby swoje potyczki kontrolne rozgrywały ostatnimi czasy z takimi rywalami jak: Młodziki III Raby, Młodziki SMS Solne Miasto Wieliczka a także drużyny dziewcząt Targowianki Targowisko i Respektu Myślenice. – Bardzo dziękujemy naszym rywalom za możliwość skonfrontowania się z nimi. Wszystkie te sparingi były bardzo wartościowe z punktu widzenia szkoleniowego. Wstępnie umówieni jesteśmy na kolejne sparingi z tymi drużynami – tłumaczy Maniecki.

Aby forma w grach kontrolnych była za każdym razem na dobrym poziomie, potrzebne są również regularne zajęcia treningowe. Dziewczęta podczas dwóch jednostek treningowych w tygodniu starają się poprawić w każdym aspekcie futbolowego rzemiosła. – Drużyna, zwłaszcza w ostatnim czasie, bardzo dobrze funkcjonuje! Frekwencja na treningach i meczach jest niemal 100 procentowa. Dziewczęta chcą się rozwijać piłkarsko, więc poziom zaangażowania na treningach i meczach jest wysoki. Pozytywne cechy tej drużyny można byłoby jeszcze długo wymieniać.

– Z pewnością trzeba zauważyć że dziewczęta bardzo utożsamiają się ze swoim Klubem, pomagają w promowaniu Klubu poprzez rozprowadzanie pamiątek klubowych (Karolina, Gabriela) oraz biorąc udział w innych akcjach na rzecz Klubu. Poza tym są to wesołe, inteligentne z poczuciem humoru nastolatki – komplementuje trener drużyny.

Systematyczna praca na treningach nie idzie na marne i piłkarski progres widać gołym okiem, co z resztą słusznie zauważa, prowadzący zespół szkoleniowiec. – Dziewczyny pod względem umiejętności piłkarskich prezentują się coraz lepiej, również jako drużyna tworzą zgrany team. Założeniem jest żeby rywalizować nie tylko w meczach na sali czy orliku ale również w grze 11-osobowej. Dlatego zapraszamy dziewczynki które chcą grać w piłkę nożną na treningi we wtorki i piątki o godz 18.00.

Pamiątkowe zdjęcia po meczu w Dobczycach z Targowianką

Szkoleniowiec Raby w samych superlatywach wypowiada się o swoje pracy z dziewczętami. Czas przepracowany dotychczas daje powody do zadowolenia. – Praca z drużyną dziewcząt Raby Dobczyce daje dużo satysfakcji. Najbardziej cieszy mnie jako trenera to, że u każdej dziewczyny widać, że piłka nożna jest ich pasją. Widzę uśmiech na ich twarzach gdy przychodzą na trening. Miło patrzeć, zza linii bocznej boiska, jak po dwóch latach treningów potrafią konstruować akcje zaczynając od bramkarza. Ostatnie gry towarzyskie pokazały, że idziemy w dobrym kierunku – podsumowuje trener Stanisław Maniecki. 

Kadra drużyny Dziewcząt KS Raba: Karolina Słonka, Gabriela Murzyn, Angelika Iwańska, Ewelina Mazur, Izabela Misior, Adrianna Jeż, Anna Zborowska, Lena Kowalczyk, Karolina Dudzik, Weronika Piech. Trener: Stanisław Maniecki