Przejdź do treści

Juniorzy: Bramka Stasiaka nie byle jaka

W zaległym spotkaniu 1.kolejki Ligi Okręgowej Juniorów, zespół Raby pokonał w Dobczycach ekipę SMS-u Kraków 3:2.

Środowy mecz zaczął się od przepięknej bramki zawodnika Raby, Jakuba Stasiaka. Grający w tym spotkaniu “na 9” Stasiak huknął w 10 minucie z przed pola karnego – idealnie w samo okienko!

W kolejnych minutach gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie ale uderzenia Szczepańskiego, Stasiaka czy Woźniaka bronił golkiper gości. Zmarnowane okazje srogo zemściły się przed przerwą kiedy to rywale doprowadzili do remisu.

Po godzinie gry podopieczni trenera Jakuba Piecha znów objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Stasiak a z 11 metrów nie pomylił się Damian Gubała. Kwadrans przed końcem było już 3:1 – gola strzałem głową zdobył Vasylenko.

Przyjezdni 8 min przed końcem zdobyli drugiego gola ale gospodarze na więcej już im nie pozwolili i utrzymali pozytywny rezultat do ostatniej minuty.

Liga Okręgowa Juniorów, 28.09.2022-
Raba Dobczyce – SMS Kraków 3:2 (1:1)
gole: Stasiak 10, Gubała 59 (k), Vasylenko 76

Sędziował: Paweł Wiliński (Ks Myślenice)
Żółta kartka (R); Chramiec

Raba: Zbrożek (46. Kachel) – Gubała, Wałek, Vasylenko, Hałatek – Jasek (46. Zborowski), Soboń (80. Strojny), Masełko, Szczepański (80. Skowron), Stasiak (75. Kowalik), Woźniak (58. Chramiec).

Niedzielny pojedynek z drużyną z Piasków Wielkich Raba zaczęła pechowo. Nieprawdopodobnie kuriozalnego gola samobójczego, już w 3 min, zaliczył obrońca Raby, Maksymilian Wałek.

Jego koledzy jednak przed przerwą postarali się o bramkę wyrównującą a jej autorem był Damian Gubała – pewnie trafiając z karnego!

W drugiej części gry gospodarze po raz drugi zmusili do kapitulacji Zbrożka i to wystarczyło do zgarnięcia przez ich zespół kompletu punków.