Przejdź do treści

Juniorzy: Dramaturgia ostatniej minuty

Piłkarski rollercoaster zafundowali nam w niedzielne przedpołudnie gracze juniorskiego zespołu KS Raba oraz Pogoni Kraków. Bezpośrednie starcie tych dwóch drużyn zakończyło się wynikiem 4:5, a golkiper przyjezdnych w ostatniej akcji meczu wybronił rzut karny. Ale po kolei…

Goście już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Kacpra Masełko. Już niespełna 4 minuty później stan meczu wyrównał Kacper Woźniak, lecz przed przerwą goście trafiali jeszcze dwukrotnie. Po zmianie stron piłka znów wpadła do bramki strzeżonej przez Piotra Stasika i na tablicy wyników widniał już rezultat 1:4.

Wtedy biało-niebiescy ruszyli do odrabiania strat. Na 2:4 trafił Kacper Woźniak a chwilę później ten sam zawodnik faulowany był w obrębie “szesnastki” rywali. Prowadzący te zawody Mariusz Rydz po chwili namysłu wskazał na punkt karny i po uderzeniu Damiana Gubały z 11 metrów mieliśmy już 3:4.

Nadzieje podopiecznych trenera Piecha na zdobycie tu jakichkolwiek punktów szybko ostudzili gracze Pogoni, którzy wbili swoją piątą tego dnia bramkę. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu.

W doliczonym czasie gry gdy nikt już nie wierzył w możliwość ugrania tu choćby remisu a najwierniejsi kibice opuszczali stadion – sędzia Rydz nie wahając się ani chwili wskazał na punkt karny po ewidentnym faulu na Karolu Zborowskim. Z 11 metrów znów nie pomylił się Damian Gubała i pokonując golkipera Pogoni zmotywował swój zespół do walki o zdobycie piątej bramki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ofensywne zapędy biało-niebieskich popłaciły już 2 minuty później. Wtedy to w polu karnym upadł Kacper Pudlik a rozjemca… znów wskazał na 11 metr. Tym razem intencje Gubały wyczuł bramkarz, który uratował 3 punkty dla swojej drużyny…