Przejdź do treści

Juniorzy: Drużyna Raby Mistrzem Jesieni w I-Lidze!

W ostatnim meczu rundy jesiennej 2021 ekipa Raby pokonała w Rzeszotarach miejscowe Tempo 4:0. Zwycięstwo to dało podopiecznym trenera Jakuba Piecha pierwsze miejsce w tabeli.

Sobotni pojedynek nie był łatwy dla gości z Dobczyc. Miejscowi bowiem postawili na defensywę i długo dzielnie się bronili. Sprawy dla Raby skomplikowały się jeszcze bardziej tuż przed przerwą. Wówczas to czerwoną kartką ukarany został napastnik biało-niebieskich Szymon Chramiec.

Mimo gry w “10” nasza drużyna wciąż przeważała na placu gry i po zmianie stron dość szybko przełamała impast strzelecki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Kacper Kania. Kilka chwil potem w jego ślady poszedł Kacper Pudlik, dając dwubramkowe prowadzenie.

W końcówce zawodów piłkarską “kropkę nad i” postawili Adam Soboń i Damian Gubała – pewnie strzelając z rzutu karnego.

dav

To zwycięstwo pozwoliło “przyklepać” 1.miejsce w tabeli i awans do wiosennej tzw. Ekstraligi, gdzie stawką już będzie walka o bezpośrednią promocję do Małopolskiej Ligi Juniorów!

I-Liga Okręgowa, 23.10.2021 –
Tempo Rzeszotary – Raba Dobczyce 0:4 (0:0)
Kacper Kania 56, Kacper Pudlik 66, Adam Soboń 87, Damian Gubała 90 (k)

Sędziował: Tomasz Młynarczyk (Ks Myślenice)
Czerwona kartka: Chramiec 43 – za faul

Raba: Stasik (46. Kachel) – Soboń, Gubała, Świetlik, Masełko, K.Kania, Stasiak (46. Misior), Vasylenko (80. Seweryn), Zborowski (88. Cholewa), Szczepański (60. Pudlik), Chramiec.

fot. Paweł Woźniak