Przejdź do treści

Juniorzy: Gorące widowisko w chłodne popołudnie

W minioną niedzielę swój przedostatni mecz ligi okręgowej Juniorów Starszych rozegrał zespół Raby. Drużyna trenera Jakuba Piecha na sztucznej murawie przy ul. Wielickiej w Krakowie walczyła z miejscowym SMS-em.

Obie drużyny zaserwowały widowisko bardzo wartościowe z ogromną dawką emocji aż do końcowego gwizdka arbitra. W pierwszej połowie co prawda gole nie padły ale dużo “grania” śmiało można odnotować.

Po zmianie stron strzelanie wśród gości z Dobczyc zainaugurował Adam Soboń. Później miejscowi trochę “przycisnęli” ale defensywa i bramkarz Raby nie dali się pokonać. Niestety jednak do czasu…

Ostatnie 10 min meczu to dwa gole gospodarzy. Tego zwycięskiego futboliści SMS-u strzelili już w 4 min doliczonego czasu gry.

Przed zespołem Raby już ostatnia ligowa partia tej jesieni w grupie mistrzowskiej Ligi Okręgowej. W sobotę 26 listopada o g. 11:00 biało-niebiescy zmierzą się na sztucznej murawie w Wieliczce z Orłem Piaski Wielkie.

W sobotę również, młodsza część drużyny Raby (r.2006/2007) rywalizować będzie w Memoriale im. Piotra Hołania który odbędzie się pod balonem Tramwaju Kraków. Tam ekipa z Dobczyc zmierzy się z drużynami gospodarzy, Tramwaju oraz Cracovii Kraków.

Liga Okręgowa Juniorów, 20.11.2022
SMS Kraków – Raba Dobczyce 2:1 (0:0)
gol: Adam Soboń 65′

żółta kartka: Chramiec

Raba: Kachel – Hałatek, Strojny, Wałek, Kania, Gubała, Zborowski (83. Jasek), Masełko, Soboń, Szczepański, Chramiec (55. Stasiak).