Przejdź do treści

JUNIORZY: Kontrolne mecze na duży plus!

Ta zima jest wyjątkowa dla naszego zespołu Juniorów. Ekipa trenera Jakuba Piecha jednostki treningowe “przeplata” często meczami kontrolnymi. W ostatnich paru dniach młodzi biało-niebiescy rozegrali dwa test – mecze. Oba z nich odbyły się na sztucznej murawie na myślenickim Zarabiu.

W sobotni poranek ekipa z Dobczyc rywalizowała z młodzieżą z Pcimianki Pcim. Dużo ciekawego działo się w tym spotkaniu i obie ekipy zaprezentowały bardzo solidny futbol. Drużyna Raby po dwóch golach Bartłomieja Masełko pokonała czarno – czerwonych 2:1. Szczególnej urody była druga bramka Bartka – zdobywa w doliczonym czasie gry – iście efektownym strzałem z rzutu wolnego!

Mecz sparingowy, 13.02.2021- Myślenice
Raba Dobczyce – Pcimianka Pcim 2:1 (1:1)

gole: Bartłomiej Masełko 32, 90+2

Raba: Konrad Kachel – Jakub Stasiak, Adam Soboń, Marcin Batko, Damian Gubała, Kacper Kania, Karol Zborowski, F.Kania, Bartłomiej Masełko, Krystian Ładyga, Kacper Woźniak oraz Szymon Seweryn, Michał Cholewa, Kacper Pudlik, Adrian Strojny, Jakub Szczepański, Kacper Jaszczyk, Aleks Grabowski.

fot.Paweł Woźniak

Podopieczni trenera Jakuba Piecha nie mieli zbyt wiele czasu na regeneracje i już w poniedziałkowy wieczór znów pojawili się w Myślenicach. Tym razem ich rywalem była A-klasowa, seniorska drużyna Rokity Kornatka. W tym starciu również nie brakowało emocji i ostatecznie zakończyło się ono remisem 2:2. Dla Raby bramki w tych zawodach zdobywali: Jakub Szczepański (po zagraniu Kacpra Woźniaka) oraz Filip Kania po ładnym strzale z przed pola karnego.

Trener dobczyckiej drużyny nie krył zadowolenia po obu tych spotkaniach. –Na początku chciałbym skierować słowa uznania do chłopków. Oba spotkania graliśmy w skrajnie trudnych warunkach pogodowych, gdzie mróz i silny wiatr dawał się we znaki. Nie pomagało również zmrożone boisko i naprawdę trzeba było wyjść ze swojej strefy komfortu żeby rywalizować z przeciwnikami – opisuje trener Piech.

Jestem zbudowany progresem jaki zrobiliśmy w przeciągu tych kilku gier sparingowych. Bo choć mierzyliśmy się z wyżej notowanymi przeciwnikami nie przeszkadzało nam to w realizowaniu naszego planu na grę. Nasze wyprowadzenie piłki krótkimi podaniami spod własnej bramki przy wysokim pressingu przeciwnika już wygląda całkiem przyzwoicie. Jeśli dołożymy do tego więcej dokładności w strefie średniej to przełoży się to na więcej sytuacji pod bramką przeciwnika – zakończył szkoleniowiec juniorów Raby. 


Mecz sparingowy, 15.02.2021 – Myślenice
Raba Dobczyce – Rokita Kornatka 2:2 (1:2)

gole: Jakub Szczepański 21, Filip Kania 67

Raba:
Konrad Kachel – Jakub Stasiak, Patryk Zięcik, Damian Gubała, Kacper Kania, Szymon Seweryn, Marcin Batko, Adam Soboń, Jakub Szczepański, Kacper Woźniak, Kacper Kania oraz Michał Cholewa, Adrian Strojny, Kacper Jaszczyk, Aleks Grabowski, Karol Zborowski.