Przejdź do treści

Juniorzy: Mimo czerwieni Araba, punkty i tak zgarnęła Raba

Środowe, pochmurne popołudnie przyniosło nam starcie jedynych w krakowskiej Ekstralidze zespołów z powiatu myślenickiego. Punktualnie o godzinie 17:00 na obiekcie przy Podgórskiej biało-niebiescy podejmowali drużynę Lubomira Wiśniowa.

W pierwszej odsłonie tego spotkania licznie zgromadzona widownia nie oglądała bramek. Zarówno gospodarze jak i występujący w roli gości zawodnicy z Wiśniowej stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji jednak ani jedni, ani drudzy nie zdołali umieścić piłki w siatce. Sytuacja podopiecznych trenera Jakuba Piecha skomplikowała się na początku drugiej części spotkania, kiedy to czerwoną kartką ukarany został Krystian Flak.

Po tym wydarzeniu biało-niebiescy nie stracili woli walki i wciąż szukali pierwszej tego dnia bramki. Cel udało się zrealizować w 78 minucie. Wtedy to Kacper Woźniak zagrał za linię obrony do Jakuba Szczepańskiego, który popędził w stronę bramki strzeżonej przez golkipera z Wiśniowej. Popularny “Szczepan” przelobował bramkarza a piłka po jego uderzeniu jeszcze odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

W ostatnich 12 minutach gracze z nad Raby mogli powiększyć jeszcze swój dorobek strzelecki, ale swoje szanse na wyrównującego gola mieli też zawodnicy przyjezdnych. Koniec końców defensywa juniorskiego zespołu Raby stanęła na wysokości zadania i dowiozła korzystny rezultat do końca.

I Liga Okręgowa Juniorów Starszych gr. Kraków, 27.04.2022
Raba Dobczyce – Lubomir Wiśniowa 1:0 (0:0)
Szczepański 78′

Sędziował: Krzysztof Cienkosz (KS Myślenice)
Żółte kartki: Zborowski, F. Kania – G. Kowal, Kaczmarczyk, K. Kowal, Lenart
Czerwona kartka: Flak (wybitnie niesportowe zachowanie)

Raba: Kachel – Soboń, Gubała, K. Kania, Stasiak, Zborowski (46′ Pudlik), F. Kania, Woźniak, Szczepański (88′ Misior), Batko, Flak

Lubomir: Kuchnia – Lenart, G. Kowal, Dutkowski, K. Kowal, Trzepaczka (80′ Żaba), A. Chlipała, O. Rokosz, Kaczmarczyk (67′ Wąsowicz), Irzyk, G. Chlipała,