Przejdź do treści

Juniorzy Młodsi: Komplet punktów w delegacji

W 2.kolejce I-ligi myślenickiej juniorów młodszych, ekipa Raby udała się do Tenczyna. Pojedynek z tamtejszym Toporem podopieczni trenera Bogdana Szablowskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść.

W 20 min faulowany przez golkipera Topora był Paweł Dudzik. Arbiter zarządził więc rzut karny, którego na gola zamienił Karol Spytek.

Kilkanaście minut później na listę strzelców wpisał się wspomniany wyżej Dudzik, który zaimponował efektownym lobem z okolic pola karnego. Miejscowi w pierwszej połowie próbowali niepokoić obronę i bramkarza Raby ale za każdym razem z opresji obronną ręką wychodził młody golkiper z Dobczyc.

Początek drugiej połowy to spory napór gospodarzy, który zakończył się dla nich pozytywnie w postaci gola kontaktowego. Nadzieję na szybki powrót szybko rozwiał napastnik Raby, Eryk Gawin który po solowej akcji trafił celnie w dalszy róg.

Zespół z Tenczyna nie chciał się poddać i wciąż szukał kolejnego gola. Sztuka ta udała im się w zamieszaniu podbramkowym i zrobiło się 2:3. Końcówkę spotkania obie ekipy kończyły w “10”.

Wśród gospodarzy czerwoną kartkę za faul otrzymał jeden z obrońców a w szeregach gości plac opuścić musiał Gawin, który w.w sytuacji był faulowany i sam chciał “wymierzyć sprawiedliwość”..

I-liga okręgowa Juniorów Młodszych, 02.08.2023
Topór Tenczyn – Raba Dobczyce 2:3 (0:2)
gole: Karol Spytek 20 (k), Paweł Dudzik 34, Eryk Gawin 52

Czerwona kartka (R): Eryk Gawin
Raba: F.Zbrożek – Stasik, Majda, Spytek (46. Żaba), Szot, Majka, Dudzik (46. Kowalik), Filutowski, Gawin, Choroba (46. Skoczylas), Sewiło (70. Majer).