Przejdź do treści

Juniorzy Młodsi: Na boisku lidera Raba punktów nie zbiera

Blisko wywalczenia zdobyczy punktowej była ekipa Raby w pojedynku z liderującą w tabeli I-ligi juniorów młodszych, drużyną Pcimianki Pcim.

Podopieczni trenera Bogdana Szablowskiego w pierwszej połowie zagrali dobre zawody, skutecznie rozbijając ataki gospodarzy a sami również kreując ofensywne akcje. Po jednej z nich – w 21 minucie – biało-niebiescy objęli prowadzenie!

Wracający do drużyny po pauzie za czerwoną kartkę – Eryk Gawin – uderzył tuż pod poprzeczkę i bramkarz gospodarzy nie zdołał skutecznie interweniować.

Drugą połowę lepiej zaczęli miejscowi, którzy w 60 minucie doprowadzili do remisu. Bramkarski kunszt pokazał co prawda w tej akcji golkiper Raby, Adrian Słonka ale wobec dobitki z bliskiej odległości był bez szans.

Kilka chwil później czarno-czerwoni z rzutu wolnego zdobyli drugiego gola i jak się później okazało, było to trafienie za trzy punkty.

W drugiej połowie w zespole Raby na boisku pojawiło się dwóch nowych zawodników, którzy w ostatnich dniach zdecydowali się dołączyć do naszego Klubu. Debiutanckie 45 minut zaliczyli Gabriel Godzik oraz Kacper Gwoździkowski – wypożyczeni w Dziecanovii Dziekanowice.

I-Liga myślenicka Juniorów Młodszych, 23.09.2023
Pcimianka Pcim – Raba Dobczyce 2:1 (0:1)
gol: Eryk Gawin 21′

Żółte kartki: Spytek, Majda

Raba: Słonka (75. F.Zbrożek) – Szot, Spytek (46. Hałatek), Majda, Kozielec, Jamborski (75. Suder), Filutowski, Dudzik (46. Godzik), Sewiło (46. Gwoździkowski), Woźniak, Gawin (46. Baran).