Przejdź do treści

Juniorzy Młodsi: Raba zwycięża w Sułkowicach

Dopiero w niedzielę 28 kwietnia swój pierwszy mecz ligowy tej wiosny zaliczyła ekipa Juniorów Młodszych. Zespół Raby pokonał na wyjeździe Gościbię Sułkowice 3:2.

Ekipa Raby szybko objęła prowadzenie po golu Ogieli który precyzyjnie trafił w sytuacji sam na sam. Była szósta minuta zawodów… Kilka chwil później ten sam gracz mógł podwyższyć prowadzenie ale niestety spudłował.

Szybko się to zemściło i gospodarze w ciągu dziesięciu minut (!) strzelili dwa gole i objęli prowadzenie!

Przed przerwą jednak znów z gola cieszył się… Ogiela, który tym razem w zamieszaniu wepchnął piłkę z bliska do sieci. Druga połowa nie była już tak atrakcyjna jak pierwsza a wpadł w niej tylko jeden gol.

Cierpliwie szukający tego trafienia goście z Dobczyc doczekali się w 78 minucie. Wówczas to idealne, prostopadłe podanie Dudzika na gola zamienił Tomasz Mróz, ustalając wynik zawodów.

Warto odnotować debiuty w drużynie Raby dwóch nowych zawodników. W ekipie trenera Bogdana Szablowskiego zagrali tego dnia; Krzysztof Grabowski (wypożyczony z Grodziska Raciechowice) oraz Antoni Stanisz (wolny transfer ze Szkoły Futbolu Staniątki).

Myślenicka Liga Juniorów Młodszych, 28.04.2024

Gościbia Sułkowice – Raba Dobczyce 2:3 (2:2)

gole: Ogiela 6, 38, Mróz 78

🎽Raba: F.Zbrożek – Sewiło, Murzyn, Hałatek (46. Majda), Jamborski, Dudzik (46.Stanisz), Filutowski, Szot, Żaba, Ogiela (46. Mróz), K.Grabowski.