Przejdź do treści

Juniorzy Młodsi: Wicemistrzostwo dla Raby

Seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzce halowego turnieju Pesmenpol Orzeł Cup Juniorów Młodszych, który był jednocześnie walką o halowe mistrzostwo Podokręgu Myślenice w tej kategorii wiekowej.

W finale tej imprezy zameldowali się gracze dobczyckiej Raby (r.2006/2007) którym pojedynkować się przyszło z ekipą gospodarzy, Orła Myślenice. Ale po kolei…

Faza grupowa dla podopiecznych trenera Bogdana Szablowskiego przebiegła nader pomyślnie. Dwa zwycięstwa – z Beskidem Tokarnia i Wieliczanką Wieliczka – dały awans do półfinału. Na etapie grupowym zawodnicy Raby mierzyli się jeszcze z ekipą Orła, gdzie ulegli nieznacznie 1:2.

Walkę o finał turnieju, dobczyccy zawodnicy stoczyli z drużyną Gościbii Sułkowice. Dobra gra naszych piłkarzy zaowocowała przekonującą wygraną 4:0 i pewnym awansem do gry o złoto.

W finale na zawodników Raby czekał już rywal z grupy – czyli Orzeł Myślenice. Spotkanie finałowe było zacięte i emocjonujące i ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Oba gole dla Raby zdobył Karol Spytek.

O zwycięstwie zadecydować musiały więc loteryjne rzuty karne, które lepiej wykonywali Orłowcy i to oni ostatecznie triumfowali 3-2.

Podczas zakończenia turnieju na myślenickim Zarabiu, statuetkę króla strzelców imprezy odebrał zawodnik Raby, Karol Spytek, który na swoim koncie zapisał 5 goli!

Wyniki meczów grupowych:

Raba – Beskid Tokarnia 2:1
gole: Wałek x2

Orzeł Myślenice – Raba 2:1
gol: Szczepański

Wieliczanka Wieliczka – Raba 0:5
gole: Misior, Spytek, Szczepański, Hałatek, Wałek

Półfinał: Raba – Gościbia Sułkowice 4:0
gole: Spytek x2, Wałek, Jasek

Finał: Orzeł Myślenice – Raba 2:2 k.3-2
gole: Spytek x2

Raba: Kamil Zbrożek – Filip Jasek, Maksymilian Wałek, Jakub Szczepański, Karol Zborowski, Piotr Kowalik, Piotr Misior, Karol Spytek, Patryk Łętocha, Jakub Hałatek – trener Bogdan Szablowski.

fot. 51MNTS/Facebook