Przejdź do treści

Juniorzy: Padły gole Adama i Kuby więc się obyło bez punktowej zguby

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej w Lidze Okręgowej mają za sobą gracze drużyny Juniorów. Ekipa dowodzona przez trenera Jakuba Piecha przy Podgórskiej rywalizowała z Bronowianką Kraków.

Zawody zaczęły się pomyślnie dla gospodarzy, którzy już w 8.min objęli prowadzenie po golu Jakuba Szczepańskiego. Wykorzystał on dobre podanie Flaka i celnym uderzeniem pokonał golkipera z Krakowa.

Później do głosu doszli goście i to oni w ciągu 10 minut (!) strzelili trzy gole, wprawiając w totalną konsternację miejscowych. Ci jednak dość szybko się “obudzili” i jeszcze przed zejściem do szatni zmniejszyli dystans.

Celną główką popisał się Adam Soboń i po 45 min gry było 2:3. Początek drugiej połowy był znów udany dla biało-niebieskich. Niespełna kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry na 3:3 wyrównał Jakub Szczepański – dobijając strzał … a jakże, Adama Sobonia.

Rezultat spotkania ustalony został po godzinie gry. Wówczas to, swój bardzo dobry występ, golem okrasił Soboń, strzelając czwartego gola dla Raby, pieczętując tym samym komplet punktów dla biało-niebieskich.

Pierwszy mecz to zawsze jakaś niewiadoma. Bardzo dobre wejście w mecz trochę uśpiło naszą czujność. Bramki traciliśmy po bardzo prostych błędach, po długich zagraniach przeciwnika – analizował trener Jakub Piech.

W przerwie jednak wspólnie zdiagnozowaliśmy błędy, skorygowaliśmy nasze ustawienie i przeciwnik miał utrudnione zadanie w posyłaniu długich piłek. Z przodu zrobiliśmy swoje i przy lepiej ustawionych celownikach mogliśmy pokusić się jeszcze o bramki bo mieliśmy ku temu dobre okazje – zakończył szkoleniowiec.

Liga Okręgowa Juniorów, 10.04.2022
Raba Dobczyce – Bronowianka Kraków 4:3 (2:3)
gole: Jakub Szczepański x2, Adam Soboń x2

Sędziował: Marek Szlachetka (Ks Myślenice)
Żółte kartki (R): K.Kania, Batko, Stasiak

Raba: Kachel – Kornel Woźniak, Gubała, K.Kania, F.Kania, Soboń, Stasiak, Kacper Woźniak, Szczepański (90. Strojny), Batko (80. Misior), Flak (70. Zborowski).