Przejdź do treści

Juniorzy: Pod Wawelem sparingowy remis

Premierowy test-mecz tej zimy mają za sobą juniorzy Raby. W kontrolnym spotkaniu, rozgrywanym na sztucznym boisku Nadwiślana Kraków, zremisowali oni 2:2 z Proszowianką Proszowice.

Do niedzielnego spotkania podopieczni trenera Jakuba Piecha przystąpili bez kilku podstawowych graczy, których wyeliminowały choroby i kontuzje. Na placu boju nie pojawili się m.in Kachel, Gubała, Soboń, Szczepański, Stasiak czy Misior.

Mimo licznych nieobecności, szkoleniowiec Raby i tak dysponował dość szeroką kadrą. Warto nadmienić że do zespołu po dłużej przerwie dołączyli gracze z r.2003: Krystian Flak oraz Kornel Woźniak a także z 05′ Jakub Bieniek i Arkadiusz Ślusarczyk.

Niedzielna rywalizacja, toczona w trzech “tercjach” po 30 min była ciekawym pojedynkiem. Prowadzący grę futboliści z Dobczyc prowadzenie objęli po sprytnym strzale Kacpra Woźniaka w tzw. dalszy róg.

Później błędy w defensywie Raby się namnożyły co skrzętnie wykorzystali rywale, strzelając dwa gole. Przewagę w ataku gracze z Dobczyc udokumentowali drugim golem. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kacper Woźniak.

Bliski gola był także m.in Chramiec czy też Flak ale ich strzały ostatecznie nie znalazły drogi do sieci. Gracze z Proszowic mogli natomiast w ostatnich sekundach zdobyć zwycięskiego gola ale dobrą, baa… świetną (!) paradą popisał się w bramce rezerwowy Raby, Karol Ciopała.

Mecz sparingowy, 06.02.2022-
Proszowianka Proszowice – Raba Dobczyce 2:2
gole: Kacper Woźniak x2

Raba: Stasik – Vasylenko, K.Kania, Kornel Woźniak, Kacper Woźniak, F.Kania, Masełko, Łętocha, Zborowski, Flak, Chramiec oraz Ciopała, Bieniek, Ślusarczyk, Cholewa, Pudlik, Twardowski.