Przejdź do treści

JUNIORZY: Sparingowa wygrana z Dalinem

Sobotni poranek ekipa naszych Juniorów spędziła na sztucznej murawie w Myślenicach. Podopieczni trenera Jakuba Piecha rywalizowali tam bowiem z ekipą Juniorów Młodszych miejscowego Dalinu.
Początek zawodów to przewaga gospodarzy, którzy kilka razy zagrozili bramce Kachela. Golkiperowi Raby pomogła m.in poprzeczka ale ostatecznie miejscowi dopięli swego i zasłużenie objęli prowadzenie.

Początek spotkania mieliśmy bardzo niemrawy, popełniliśmy sporo błędów przy wyprowadzeniu piłki i to my stwarzaliśmy sobie sami zagrożenie pod własną bramką. O ile przy pierwszej próbie przeciwnik ostemplował poprzeczkę o tyle przy drugiej próbie umieścił piłkę w siatce – analizował trener Piech.

 

Fot. Paweł Woźniak

Z biegiem czasu gra się wyrównała i nasi futboliści zaczęli dochodzić do okazji strzeleckich. Brylował w nich Filip Kania, lecz rosłemu pomocnikowi wydatnie brakowało piłkarskiego “farta”. Strzelecką indolencję udało się wreszcie przełamać w 44 min. Wówczas to wspomniany Kania trafił do siatki – pewnie wykorzystując rzut karny, podyktowany za rękę jednego z graczy miejscowych.

Im dłużej trwał mecz tym byliśmy bardziej konkretni. Dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich lecz brakowało wykończenia. Mamy nad czym pracować w najbliższym czasie, popełnialiśmy zbyt dużo technicznych błędów przy przyjęciu czy podaniu piłki. Aby grać na dobrym poziomie musimy eliminować takie błędy co sprawi, że gra będzie bardziej płynna – ocenił szkoleniowiec Raby.

Decydująca o losach meczu akcja wydarzyła się w 64 min gry. Wówczas to, wracający do gry w Rabie po kilkumiesięcznym pobycie w Cracovii, Szymon Chramiec, wykorzystał dobrą okazję strzelecką i z bliska posłał futbolówkę do siatki.

Fot. Paweł Woźniak

Pod nieobecność kilku graczy z podstawowego składu szanse gry w Juniorach otrzymała grupa Trampkarzy, na czele z najmłodszym w “stawce” Maksymilianem Wałkiem!

Mecz sparingowy, 13.03.2021 –
Dalin Myślenice – Raba Dobczyce 1:2 (1:1)

Gole: Filip Kania 44 (k), Szymon Chramiec 64

Sędziował: Krzysztof Cienkosz

Raba: Konrad Kachel – Jakub Stasiak, Patryk Zięcik, Damian Gubała, Szymon Seweryn, Filip Kania, Marcin Batko, Kacper Kania, Karol Zborowski, Szymon Chramiec, Kacper Pudlik oraz Michał Cholewa, Patryk Łętocha, Piotr Stasik, Piotr Bętkowski, Maksymilian Wałek.