Przejdź do treści

Juniorzy: Sparingowy bój z Podbeskidziem Bielsko – Biała

Weekendowe plany na ten obecny zawierały gry kontrolne juniorów z seniorami Rokity Kornatka oraz juniorami UWKS Legii Warszawa. Niestety, zespół z Kornatki wycofał drużynę z rozgrywek ligowych, a co za tym idzie zrezygnował z gry sparingowej, natomiast ekipa ze Stolicy w ostatniej chwili odwołała przyjazd do Dobczyc…

Na szczęście jednak podopieczni trenera Jakuba Piecha znaleźli sparingpartnera i to zdecydowanie wyżej notowanego. Rywalem ekipy Raby była bowiem drużyna Podbeskidzia Bielsko – Biała. Górale przebywają na obozie w Myślenicach, tak więc miejscem pojedynku był obiekt na Zarabiu.

fot. Paweł Woźniak

Spotkanie dużo lepiej zaczęli piłkarze spod Klimczoka i to oni do przerwy prowadzili zasłużenie 3:0. Po zmianie stron zawody się już nieco wyrównały i więcej goli nie odnotowano. Po stronie ekipy z Dobczyc była szansa na bramkę kontaktową ale golkiper bielszczan nie dał się pokonać.

Należy zaznaczyć że na tle rywala z Bielska, zespół Raby zaprezentował się bardzo dobrze. Niestety jednak, w ofensywie brakło przysłowiowego “farta”..

Mecz sparingowy, 30.07.2021 – Myślenice
Raba Dobczyce – Podbeskidzie Bielsko – Biała 0:3 (0:3)
Raba: Kachel (46.Stasik) – testowany, Gubała, Soboń – Woźniak (65. Łętocha) , F.Kania, Bętkowski, Zborowski, Stasiak – Pudlik (46. Seweryn) , Szczepański (65. Twardowski).