Przejdź do treści

Juniorzy: Sprawiedliwy podział punktów

W niedzielne popołudnie na boisku przy ul. Podgórskiej ekipa juniorów Raby rywalizowała z krakowskim Progresem. Ostatecznie zawody te zakończyły się remisem 1:1.

W pierwszej połowie goście objęli prowadzenie bo precyzyjnej centrze z rzutu rożnego i skutecznej główce swojego napastnika. Miejscowi mogli wyrównać ale uderzenia m.in Stasiaka czy Sobonia nie trafiły do celu.

Dziesięć minut przed końcem przyjezdni powinni prowadzić 0:2 ale gracz z Krakowa w dogodnej sytuacji uderzył na wiwat. Zmarnowana okazja szybko się zemściła i to miejscowi doprowadzili do remisu. Bramkę dla podopiecznych trenera Jakuba Piecha zdobył Jakub Hałatek, precyzyjnym strzałem w dalszy róg.

Już w doliczonym czasie gry miejscowi mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Groźną akcję prawą stroną pola karnego przeprowadził kapitan drużyny, Kacper Woźniak. Niestety jednak próba “Woźnego” okazała się minimalnie niecelna.

Liga Okręgowa Juniorów, 02.10.2022
Raba Dobczyce – AS Progres Kraków 1:1 (0:1)
Jakub Hałatek 87 – Kamil Wysocki 28

Sędziował: Bartosz Róg (Ks Myślenice)
Żółte kartki (R): Soboń

Raba: Kachel – Hałatek, Wałek (50. Misior), Vasylenko, Gubała – Zborowski (67. Spytek), Masełko (85. Baran), Strojny, Woźniak, Soboń, Stasiak (72. Pudlik).