Przejdź do treści

Juniorzy Starsi: Jak gol w czasie doliczonym to zespół punktów pozbawiony

Piłkarska jesień w lidze juniorów starszych dobrnęła do półmetku. W niedzielne przedpołudnie zespół Raby podejmował przy Podgórskiej rówieśników z krakowskiej Clepardii.

Pierwsze 45 min tych zawodów nie przyniosło bramek co nie znaczy że na boisku wiało nudą. Wręcz przeciwnie. Działo się sporo ale nie na tyle by zmienić bezbramkowy rezultat zawodów.

Wszystko co najważniejsze zaczęło się dziać po zmianie stron. Strzelanie w meczu zainaugurował wprowadzony w przerwie na boisko, Karol Zborowski. “Bolo” celnie uderzył do sieci i było 1:0. Goście po godzinie gry zmusili do kapitulacji Kamila Zbrożka i zrobiło się 1:1. Podopieczni trenera Szablowskiego szybko jednak odzyskali prowadzenie!

Znów dał znać o sobie “Bolo” i po przyjęciu futbolówki na klatkę piersiową celnie kropną do sieci. Kilka chwil potem powinno być 3:1 ale dobrej okazji nie wykorzystał Baran. Szansę na debiutanckiego gola dla Raby miał także Godzik ale i jemu nie dopisało szczęście.

“Piłkarskiego farta” mieli za to goście którzy niemal rzutem na taśmę wygrali ten mecz. Najpierw wyrównali z karnego po tym jak K.Zbrożek faulował zawodnika Clepardii.

Już w doliczonym czasie gry w polu karnym powstało zamieszanie i piłka trafiając w jednego z graczy Raby wpadła do siatki. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył mecz…

I-liga krakowska Juniorów Starszych, 24.09.2023
Raba Dobczyce – Clepardia Kraków 2:3 (0:0)
gole: Karol Zborowski 49, 68

Sędziował: Ryszard Kolbiarz (KS Myślenice)
Żółte kartki: Zborowski

Raba: K.Zbrożek – Misior, Hałatek, Spytek, Sewiło, Murzyn (46. Zborowski), Kowalik, Twardowski (46. Godzik), Dudzik (75. Gawin), Grabowski (46. Majka), Baran (86. Jasek).