Przejdź do treści

Juniorzy Starsi: Przed przerwą pachniało sensacją

Wyjazdowy mecz krakowskiej Ligi Okręgowej Juniorów Starszych, mają za sobą zawodnicy Raby. Ekipa trenera Bogdana Szablowskiego przegrała na Suchych Stawach w Krakowie z zespołem Progresu 1:4.

Do tego spotkania zespół z Dobczyc przystąpił bez kilku podstawowych zawodników. Gospodarze natomiast, będąc w ofensywnym “gazie”, byli faworytami tego spotkania. Dość powiedzieć że gracze z Nowej Huty poprzednie swoje mecze wygrali w rozmiarach 16:0 (!) oraz 10:0.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy ale akcje ofensywne kończyły się na obrońcach lub bramkarzu Raby. Zespół Raby w pierwszej połowie miał dwie sytuacje bramkowe z czego wykorzystał jedną!

W 15 min Zborowski dobijał piłkę odbitą po interwencji bramkarza gospodarzy przenosząc ją nad poprzeczką z paru metrów. W 28 min Murzyn wykorzystał idealne podanie wspomnianego Zborowskiego, kierując piłkę głową do bramki.

W drugiej połowie gospodarze zagrali skutecznie “do bólu”, i w tym czasie czterokrotnie pokonali bramkarza Raby a dokładniej w 53, 62, 84. i 94 min. ustalając wynik meczu.