Przejdź do treści

Juniorzy: Strzeleckie festiwale na zakończenie rozgrywek

Dwa ostatnie spotkania ligowe rozegrali podopieczni trenera Jakuba Piecha. Ekipa dobczyckich Juniorów najpierw zremisowała aż 4:4 z Lubomirem Wiśniowa a następnie wysoko przegrała z krakowską Wieczystą.

Niedzielne spotkanie z drużyną z Wiśniowej zaczęło się obiecująco dla Raby. Piękne bramki zdobywali Kacper Pudlik i Szymon Chramiec i było już 3:0 dla naszej drużyny.

Później przebudzili się gospodarze i doprowadzili do remisu! Mimo utraty prowadzenia ekipa z Dobczyc znów je odzyskała za sprawą perfekcyjnego strzału swojego kapitana, Filipa Kani.

Na nic się to jednak zdało bowiem Lubomir i tak doprowadził do remisu i ostatecznie obie ekipy musiały podzielić się punktami.

Liga Okręgowa Juniorów, 12.06.2022
Lubomir Wiśniowa – Raba Dobczyce 4:4 (0:2)
gole: Szymon Chramiec x2, Kacper Pudlik, Filip Kania

Sędziował: Maciej Skiba (Ks Myślenice)

Raba: Kachel (65. Stasik) – Gubała, Strojny, Kornel Woźniak, Dominik (65. Twardowski), Misior, F.Kania, Zborowski, Vasylenko (65. Kica), Chramiec, Pudlik (65. Flak).

Rozgrywane we wtorek awansem spotkanie z Wieczystą, było arcyważne dla gości. Ekipa z Chałupnika chcąc bowiem wywalczyć awans do Ligi Małopolskiej, musiała ten mecz wygrać.

Goście z Krakowa długo nie mogli sforsować szczelnej defensywy Raby a co więcej, mogli nadziać się na kontry miejscowych. Po jednej z takich bliski gola był m.in Krystian Flak ale jego uderzenie wybronił dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Wieczystej.

Waleczna postawa graczy trenera Piecha na nic się jednak zdała gdyż po dwóch kwadransach gry przyjezdni cieszyli się wreszcie z gola! Jeszcze przed zejściem do szatni podwyższyli oni prowadzenie, co dało im komfort gry w drugiej połowie.

Rywalizacja po przerwie nie była już tak widowiskowa ale za to do bólu skuteczna dla rywali z Krakowa. Trzy gole strzelone po przerwie całkowicie potwierdziły przewagę Wieczystej, która mogła po końcowym gwizdku cieszyć się z awansu do MLJ! Gratulujemy!

Dla szóstki zawodników Raby z rocznika ’03 to koniec przygody z juniorską piłką. Krystian Flak, Krystian Ładyga, Karol Ciopała, Kornel Woźniak, Marcin Batko oraz Bartosz Kica tych futbolistów nie zobaczymy już w młodzieżowej drużynie Raby. Panowie, dziękujemy! Teraz czas na piłkę seniorską.