Przejdź do treści

Juniorzy: Szatnia cała zaśpiewała: Nie ma mocnych na Michała!

W kończącym sezon 2020/2021 meczu ekipa Raby rozgromiła na swoim boisku zespół Błyskawicy Wyciąże aż 16:0! Niewątpliwie bohaterem spotkania był, zameldowany w 2.połowie na boisku, Michał Cholewa, który ustrzelił hattricka a były to jego premierowe gole w tej kategorii wiekowej!

Niedzielne zawody poprzedziła tradycyjnie już w takich przypadkach (czy. koniec sezonu i gry w juniorach), miła, skromna uroczystość. Pamiątkowe tablo od Zarządu Klubu, otrzymał najstarszy obecnie w zespole, Patryk Zięcik, dla którego był to pożegnalny mecz w młodzieżowej piłce.

Samo spotkanie przebiegało od pierwszej do ostatniej minuty pod dyktando Raby. Podopieczni trenera Jakub Piecha w pierwszej połowie, mimo ogromu okazji zdobyli… tylko 4 gole. Co ciekawe, strzelanie zainaugurował środkowy obrońca, Damian Gubała.

W drugiej połowie gospodarze strzelali już celniej i licznik goli zatrzymał się na “szesnastce”. Bez “dwóch zdań” bohaterem zawodów został Michał Cholewa, który ustrzelił pierwsze gole w juniorach i zarazem premierowego hattricka. “Misiek” wykorzystał perfekcyjnie dwa rzuty karne a jego gol nr.2 – prawdziwa perełka! Oprócz Michała do siatki Błyskawicy najczęściej trafiał także, wprowadzony po przerwie, Kacper Pudlik, który zaliczył 4 gole!

Dzięki wygranej w niedzielę zespół Raby zagwarantował sobie 3.miejsce w tabeli I-ligi!

I-liga Okręgowa Juniorów, 20.6.2021-
Raba Dobczyce – Błyskawica Wyciąże 16:0 (4:0)

gole: Pudlik x4, Cholewa x2, Ładyga x2, Stasiak x2, Gubała, Chramiec, Masełko, Zborowski, Strojny.

Sędziował: Paweł Wiliński (Ks Myślenice)

Raba: Stasik – Zięcik (46. Świetlik), Gubała, K.Kania, Bętkowski (46. Strojny), F.Kania (46. Masełko), Woźniak (46. Seweryn), Batko (46. Zborowski), Stasiak, Chramiec (46. Cholewa), Ładyga (46. Pudlik).