Przejdź do treści

Juniorzy: Szybki powrót na zwycięską ścieżkę

Dwa kolejne mecze ligowe mają za sobą gracze ekipy juniorskiej. Podopieczni trenera Jakuba Piecha mierzyli się z drużynami Orła Myślenice i Tempa Rzeszotary.

W niedzielne popołudnie zespół z Dobczyc zameldował się w Myślenicach by tam stawić czoła liderowi tabeli, miejscowemu Orłowi. Początek mógł być wymarzony, gdyby kiks golkipera gospodarzy dał gola Rabie. Tak się jednak nie stało. Co więcej, to Orłowcy, zdobyli bramkę przed przerwą i to oni na przerwę zeszli zasłużenie prowadząc.

Druga połowa była już zdecydowanie lepsza od premierowej lecz dalej biało-niebieskim brakowało farta pod bramką przeciwnika. Dobrej okazji na gola dającego remis nie wykorzystał Strojny. Szybko się to zemściło i gospodarze trafili po raz drugi. W końcówce rozbita Raba dała sobie strzelić trzeciego gola i ostatecznie musiała uznać wyższość lidera.

“Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz” – tego piłkarskiego powiedzenia nie zastosowali gracze trenera Piecha w środowe popołudnie i w zaległym meczu rozgromili na własnym boisku zespół Tempa Rzeszotary aż 6:0. Dobrą partię rozegrał Szymon Chramiec, który zanotował hattricka. Swojego premierowego, oficjalnego gola w tej kat.wiekowej zdobył także póki co jeszcze Trampkarz, Jakub Szczepański.

Oprócz w.w na listę strzelców wpisali się także Adrian Strojny i Filip Kania. Gol tego ostatniego był zdecydowanie najładniejszy w całych zawodach! Kapitan Raby huknął z przed “16” idealnie pod poprzeczkę – tuż przy słupku. Dzięki tej wygranej zespół Raby powrócił na pozycje wicelidera rozgrywek I-ligi.