Przejdź do treści

JUNIORZY: W blasku słońca strzelać zaczął obrońca

W wyjazdowym meczu sparingowym, rozgrywanym na boisku krakowskiego Nadwiślana, ekipa Raby mierzyła się z Radziszowianką Radziszów.

fot. Paweł Woźniak


Rozgrywane w niedzielne popołudnie spotkanie, toczyło się już w dużo lepszych warunkach pogodowych niż poprzednie gry kontrolne Raby. Początek zawodów mógł dać prowadzenie dla podopiecznych trenera Piecha ale zabrakło skuteczności. Impas strzelecki przełamał dopiero obrońca Raby, Damian Gubała.  To właśnie on w 39 min pokonał golkipera Radziszowianki i do przerwy Raba prowadziła 1:0.

Po zmianie stron w 50 min rywale wyrównali a już 18 min później objęli prowadzenie. Kiedy w 82 min przeciwnicy po raz trzeci pokonali Kachela jasne stało się że o korzystny rezultat będzie ciężko. Niemniej jednak waleczna postawa do końca się opłaciła! Dwie minuty przed końcem zawodów kontaktową bramkę – po podaniu Ziecika – zdobył Kacper Pudlik. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

fot. Paweł Woźniak

Mecz sparingowy, 21.02.2021 – Kraków
Radziszowianka Radziszów – Raba Dobczyce 3:2 (0:1)

gole: Damian Gubała 39, Kacper Pudlik 88
Raba: Konrad Kachel – Jakub Stasiak, Patryk Zięcik, Damian Gubała, Szymon Seweryn, Adam Soboń, Marcin Batko, Kacper Kania, Jakub Szczepański, Kacper Woźniak, Kacper Pudlik oraz Michał Cholewa, Adrian Strojny, Kacper Jaszczyk, Aleks Grabowski, Karol Zborowski, Piotr Bętkowski, Patryk Łętocha.