Przejdź do treści

Juniorzy: Wartościowy test-mecz w Trzemeśni

Trzeci mecz kontrolny tego lata mają za sobą Juniorzy Raby. Po raz drugi w ramach przygotowań do nowego sezonu, podopieczni trenera Jakuba Piecha rywalizowali z seniorską drużyną – tym razem był to A-klasowy team; Skalnik Trzemeśnia.

W pierwszej połowie obie ekipy pokazały się z dobrej strony – niestety zawiodła skuteczność. Obaj bramkarze zachowali czyste konto, mimo iż okazji strzeleckich było bardzo wiele.

Po stronie gości z Dobczyc próbowali m.in Woźniak, Szczepański czy też gracz testowany ale piłka za każdym razem wędrowała tuż obok bramki albo w rękawice golkipera Skalnika.

Drugą połowę przebojowo rozpoczęli miejscowi, którzy po 10 min gry zdobyli dwa gole. Pierwszego za sprawą rzutu karnego, drugiego po efektownej główce napastnika miejscowych.

Później kontaktowego gola mógł zdobyć Zborowski a chwilę potem Woźniak ale sztuka ta im się nie udała. Miejscowi za to poprawili skuteczność i w 72 i 79 min strzelili kolejne gole, notując pewną wygraną.

Nadmienić trzeba że nasza drużyna, złożona niemal w całości z juniorów młodszych pokazała się z dobrej strony, na tle mocnego fizycznie i doświadczonego na A-klasowych boiskach przeciwnika.

Przed podopiecznymi trenera Piecha kilka dni przerwy od rywalizacji. Kolejny mecz młodzi biało-niebiescy zagrają w Polance. Tam ich rywalem będzie miejscowy Staw – a mecz odbędzie się w ramach II rundy rozgrywek Pucharu Polski Podokręgu Myślenice. Dokładny termin podamy niebawem.

Mecz sparingowy, 09.08.2022
Skalnik Trzemeśnia – Raba Dobczyce 4:0 (0:0)

Sędziował: Tomasz Młynarczyk (Ks Myślenice)

Raba: Zbrożek – Hałatek, Kowalik, zawodnik testowany, Strojny, Wałek, Zborowski, Szczepański, Jasek, Woźniak, zawodnik testowany oraz Grabowski, Spytek, Dominik, Pudlik, Baran, Misior, zawodnik testowany.