Przejdź do treści

Juniorzy: Wyjazdowe remisy w Krakowie i Sułkowicach

Drużyny Juniorów Starszych i Młodszych Raby rywalizowały w miniony weekend na boiskach przeciwników. W obu ligach rozpoczęły się serie gier rewanżowych.

I-myślenicka Liga Juniorów Młodszych, 30.09.2023
Gościbia Sułkowice – Raba Dobczyce 2:2 (0:2)
gole: Artur Sewiło 26, Paweł Dudzik 31′

Sędziował: Michał Bargiel (KS Myślenice)
Żółte kartki (R): Majda, Filutowski, Żaba.

Raba: F.Zbrożek – Stasik, Majda (55. Ogiela), Spytek (46. Murzyn), Szot, Filutowski, Jamborski, Dudzik (46. Jasek), Godzik, Sewiło (46. Żaba), Gawin.

W pierwszej połowie młodzi zawodnicy Raby rozegrali dobre zawody, kontrolując przebieg meczu. Zaowocowało to zdobyciem dwóch bramek w premierowych 45 minutach gry. W 26 min Artur Sewiło wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową umieścił piłkę w siatce.

W 31 minucie na 2:0 podwyższył Paweł Dudzik po dwójkowej akcji z Gabrielem Godzikiem. Wyśmienity mógł być początek drugiej części gry ale dobrej okazji na gola nie wykorzystał Filip Jasek. A że niewykorzystane sytuacje się mszczą to w kolejnych minutach gospodarze przejęli inicjatywę i zdobyli dwa gole, doprowadzając do remisu.

Krakowska Liga Okręgowa Juniorów Starszych, 01.10.2023
Grębałowianka Kraków – Raba Dobczyce 3:3 (1:1)
gole: Adam Murzyn 5, Jakub Hałatek 66, Piotr Misior 67

żółta kartka: Jasek
Raba: K.Zbrożek – Hałatek, Spytek, Murzyn, Sewiło (60. Woźniak), Chlipała, Jasek, Grabowski, Baran (83. Twardowski), Dudzik, Misior.

Szalony był to mecz z dużą liczbą goli! Szybko “bramkarskie łowy” rozpoczął bramkostrzelny tej jesieni, Adam Murzyn. Gospodarze jednak nie chcieli w szatni przebywać z niekorzystnym wynikiem i tuż przed przerwą doprowadzili do remisu.

W 56 minucie ekipa z Krakowa objęła prowadzenie ale podopieczni trenera Bogdana Szablowskiego odwrócili losy meczu! Najpierw do remisu doprowadził Jakub Hałatek a raptem kilkadziesiąt sekund później gola na 3:2 zdobył Piotr Misior.

Niestety nie udało się ekipie Raby utrzymać prowadzenia i miejscowi doprowadzili do remisu. Takim rozstrzygnięciem zakończyło się to spotkanie.