Przejdź do treści

Damian Piwowarczyk i Piotr Brytan kontuzjowani

Niestety początek okresu przygotowawczego nie przynosi dobrych wiadomości. Damian Piwowarczyk i Piotr Brytan ulegli kontuzjom, które wykluczają ich z udziału w rundzie wiosennej.

Damian Piwowarczyk swój ostatni dotychczasowy mecz w biało-niebieskich barwach rozegrał 12.05.2021 roku. Wtedy to już w 15. minucie wyjazdowego spotkania z Pasternikiem Ochojno zmuszony był opuścić plac gry z powodu kontuzji. Uraz okazał się być na tyle poważny, że wyeliminował 33-letniego pomocnika z gry w całej rundzie jesiennej bieżącego sezonu.

Popularny “Milup” jest wychowankiem z krwi i kości. Przez całą swoją karierę ani razu nie zmienił przynależności klubowej co przełożyło się na imponujący bilans 337 rozegranych ligowych spotkań, w których 89 razy trafiał do siatki rywali. Jak sam mówi ewentualny powrót na boisko wciąż jest sprawą otwartą, a jego kariera zna przypadki gdy po dłuższym rozbracie z piłką spowodowanym kontuzją wracał i stawał się jednym z kluczowych zawodników drużyny.

Piotr Brytan również swoje pierwsze piłkarskie szlify zbierał na boisku przy ul. Podgórskiej, lecz po niedługim czasie z powodów osobistych zmuszony był przenieść się do młodzieżowych zespołów Wawelu Kraków. Doświadczony rozgrywający ma na swoim koncie występy w takich drużynach jak: Okocimski Brzesko, III-ligowy Górnik Wieliczka czy też Dalin Myślenice gdzie był jedną z wiodących postaci drużyny dowodzonej przez trenera Kazimierza Kmiecika. W 2007 roku powrócił na Podgórską, lecz po zaledwie jednym sezonie zdecydował się przenieść “za miedzę” by reprezentować barwy Dziecanovii. Po roku spędzonym w Dziekanowicach znów powrócił do Dobczyc i tu pozostaje aż do dziś.

W rundzie jesiennej tego sezonu kilkukrotnie pojawiał się na boisku, a w meczu przeciwko Węgrzcance Węgrzce Wielkie udało mu się nawet trafić do siatki. Aktualnie jego licznik zatrzymuje się na 132 ligowych meczach i 47 bramkach w pierwszej drużynie.

“Milup”, “Brytek” dziękujemy za dotychczasowe występy w biało-niebieskich barwach i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!