Przejdź do treści

KS Raba Dobczyce partnerskim Klubem Wisły Kraków!

W poniedziałek 15 kwietnia na stadionie Wisły przy ul.Reymonta parafowana została umowa partnerska pomiędzy Rabą Dobczyce a Akademią Wisły Kraków. Tym samym nasz Klub zasilił grono klubów partnerskich wiślackiej Akademii.

W zeszłym tygodniu do grupy klubów partnerskich Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków dołączyły aż dwie drużyny. Początek nowego tygodnia to kolejna podpisana umowa partnerska, tym razem z KS Raba Dobczyce. Klub, który dwa lata temu obchodził jubileusz stulecia swojego powstania, zajmuje się szkoleniem drużyn wielu kategorii wiekowych.

W Dobczycach swoje piłkarskie umiejętności szlifuje około 300 młodych zawodników w wieku od 5 do 18 lat, z czego zdecydowaną większość stanowią wychowankowie.

Historia szkolenia młodzieży w dobczyckim zespole rozpoczęła się już ponad 60 lat temu. Obecnie oprócz starszych kategorii wiekowych, klub szkoli również te młodsze, dla których w 2011 roku utworzono szkółkę piłkarską.

KS Raba prowadzi zajęcia na obiektach zlokalizowanych w Dobczycach. Dysponuje boiskiem trawiastym, a niebawem przewidywane jest ukończenie robót przy boisku ze sztuczną nawierzchnią. Większość grup młodzieżowych klubu występuje na poziomie klas okręgowych.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zawiązać umowę partnerską z wiślacką Akademią. W środowisku dobczyckim Wisła Kraków zawsze była mile widziana, dlatego mogę powiedzieć, że nawet przed podpisaniem umowy czuliśmy się częścią wiślackiej rodziny. Potwierdzeniem tego jest chociażby mecz zorganizowany na stulecie istnienia Raby Dobczyce, w którym bardzo chcieliśmy zmierzyć się właśnie z Białą Gwiazdą, co ostatecznie się nam udało. Jeżeli chodzi o współpracę to chcemy, aby jak najwyżej podniósł się nasz poziom sportowy, głównie poprzez uczestnictwo naszych trenerów w stażach w Wiśle Kraków czy obserwację naszych chłopców przez wiślackich szkoleniowców. Myślę więc, że ta współpraca wniesie wiele dobrego w kwestii poziomu sportowego czy marketingowego dla naszego klubu” – powiedział wiceprezes KS Raba Dobczyce Tomasz Krasek.

W podpisaniu umowy partnerskiej uczestniczyli przedstawiciele Akademii Wisły w osobach: Dyrektora Krzysztofa Kołaczyka oraz Kamila Króla a także Bartłomiej Polończyk – prezes KS Raba, oraz Tomasz Krasek – wiceprezes i Zenon Budzyn – sekretarz.

źródło: własne/akademia Wisła Kraków