Przejdź do treści

Młodziki I: Dwa szybkie trafienia dały zwycięstwo w Staniątkach

W minioną sobotę zanim ligowe zmagania rozpoczęli seniorzy, w oddalonych o 15 kilometrów od Śledziejowic Staniątkach drużyna Młodzików I rywalizowała z zespołem tamtejszej Szkoły Futbolu.

Biało-niebiescy szybko przeprowadzili dwie ofensywne akcje, które pewnie wykończył Patryk Nowak. Tym oto sposobem podopieczni trenera Grzegorza Turczy po niespełna 4 minutach gry prowadzili już 2:0. Na chwilę przed końcem pierwszego kwadransa do siatki trafił jeszcze Tomasz Mróz podwyższając tym samym na 3:0.

Po trzecim trafieniu do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, którzy tuż przed przerwą zdobyli swoją pierwszą tego dnia bramkę. W drugiej połowie gospodarzom udało się jeszcze zdobyć gola kontaktowego ale ostatecznie to gracze z Dobczyc mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Warto odnotować, że dla drużyny złożonej z zawodników urodzonych w 2009 i 2010 roku było to premierowe zwycięstwo na boiskach krakowskiej “Ekstraligi”. Szansa na kolejne punkty już w niedzielę 8 maja, kiedy to młodzi biało-niebiescy zmierzą się z zespołem Krakusa Nowa Huta.

Liga Okręgowa Młodzików gr. Kraków, 30.04.2022
Szkoła Futbolu Staniątki – Raba Dobczyce 2:3 (1:3)
Gole dla Raby: P. Nowak 2′, 4′, T. Mróz 14′

Sędziował: Tomasz Róg (KS Wieliczka)

Raba: Kania – Leśniak, Krasek, Mikłaszewski, T. Mróz, T. Serafin, Żuk, P. Nowak, Ogiela oraz Jaworski, Surówka, Wnuk, A. Nowak, Łatas, Szlachetka