Przejdź do treści

Młodziki II: Szybka piłka czyli pięć bramek w kwadrans!

Dowodzona przez trenera Arkadiusza Dudka drużyna Młodzików II w czwartkowe popołudnie podtrzymała dobrą passę i odniosła kolejne zwycięstwo w bieżącej kampanii. Tym razem młodzi biało-niebiescy ograli w Droginii rówieśników reprezentujących zespół tamtejszego Sępa.

Początkowo sytuacja graczy z Dobczyc jednak nie była taka kolorowa. Gracze z nad Raby ospale rozgrywali piłkę a kilka razy ciężką sytuację ratować musiał stojący między słupkami Filip Steczko. Skuteczne interwencje na nic się zdały gdyż w 15 minucie spotkania prowadzenie i tak objęli gospodarze, a tuż po zmianie stron podwyższyli oni na 2:0.

Trener Dudek jednak na tyle skutecznie potrafił zmotywować swoich podopiecznych, że ci na kwadrans przed końcem wyrównali stan meczu po trafieniach Marka Piwowarczyka, który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie pokonał golkipera rywali. Chwilę później defensywę rywali “rozmontował” Mateusz Gibała i na kilka minut przed końcowym gwizdkiem przechylił szalę zwycięstwa na stronę biało-niebieskich.

Zszokowani takim obrotem spraw miejscowi próbowali wytrzymać napór podopiecznych trenera Dudka i poszukać sposobu na wyrównanie. Jednak wszelkie nadzieje graczy Sępa pogrzebał Łukasz Rak dwukrotnie wpisując się na listę strzelców w końcówce tych zawodów.

III Liga Okręgowa Młodzików gr. Myślenice II, 05.05.2022
Sęp Droginia – Raba Dobczyce 2:5 (1:0)
Gole dla Raby: M. Piwowarczyk 44′, 46′, Gibała 50′, Rak 56′, 58′

Sędziował: Krzysztof Salawa (KS Myślenice)

Raba II: Steczko – Wiekierak, M. Serafin, Koliński, M. Piwowarczyk, Ruman, J. Piwowarczyk, Wałek, Szot oraz Stasik, Rak, Rebrov, M. Mróz, Gibała