Przejdź do treści

Mikołaj Wyroba nowym zawodnikiem KS Raba!

Pierwszym wzmocnieniem biało-niebieskich przed startem rundy wiosennej na zasadzie transferu definitywnego zostaje Mikołaj Wyroba. Dla 32-letniego zawodnika mogącego występować zarówno na pozycji defensywnego pomocnika jak i środkowego obrońcy jest to powrót na Podgórską po blisko 16 latach rozłąki.

Wyroba pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w grupach młodzieżowych KS Raba. Jako niezwykle perspektywiczny zawodnik dostrzeżony został przez działaczy wielickiego Górnika, gdzie po udanym okresie w zespołach juniorskich, został włączony do kadry III-ligowej wówczas drużyny.

Po okresie spędzonym w “Mieście Soli” wychowanek biało-niebieskich wpisał do swojego CV roczne pobyty w Jordanie-Sum Zakliczyn oraz IV-ligowym Orkanie Szczyrzyc. Cenne doświadczenie zdobyte na wyższym poziomie rozgrywkowym zaprocentowało po przenosinach do występującej w Klasie Okręgowej – Rokity Kornatka, gdzie przez blisko 3 lata był jednym z kluczowych zawodników. Swoje miejsce Mikołaj znalazł w Orle Myślenice notując 77 oficjalnych występów w biało-zielonej koszulce.

To właśnie po zakończeniu przygody z myślenickim Orłem, doświadczony zawodnik po półrocznym rozbracie z futbolem zdecydował się na powrót do swojej, macierzystej drużyny. Mikołaj, witamy w domu i życzymy samych udanych występów w biało-niebieskich barwach!