Przejdź do treści

MŁODZIKI 2009: Udane występy pod Tatrami

W dniach 12-14 marca drużyna KS Raba, złożona z graczy z r.2009 wzięła udział w ogólnopolskim Turnieju “Podhale Cup”. Dwudniowa rywalizacja zawodników z tego rocznika toczyła się na obiektach COS w Zakopanem oraz stadionie miejskim w Nowym Targu.

Nasza drużyna w pierwszym dniu turniejowej rywalizacji gościła na kameralnym obiekcie w Zakopanem. Obiekt sportowy, znajdujący się blisko Wielkiej Krokwi, okazał się być szczęśliwy dla podopiecznych trenera Piotra Żuka. – W grupie eliminacyjnej zajęliśmy drugie miejsce, wygrywając trzy spotkania i przegrywając tylko jedno z późniejszym triumfatorem całego turnieju, Podhalem Nowy Targ – wylicza trener drużyny Raby.

Wicemistrzostwo w grupie eliminacyjnej pozwoliło uzyskać promocję do tzw. grupy złotej, gdzie trafiały najlepsze teamy z pozostałych grup (łącznie rywalizowało 15 drużyn). Po ciężkich bojach w premierowym dniu turnieju, przyszedł czas na chwilę relaksu w Termach Szaflary, gdzie chłopcy mogli się zregenerować korzystając m.in z kąpieli solankowej.

Drugi dzień rywalizacji w Podhale Cup to już walka na murawie stadionu III-Ligowego Podhala Nowy Targ. Ta część piłkarskich zmagań nie była już tak udana dla Raby jak poprzednia. Przeciwnicy, tacy jak chociażby, Górnik Łęczna czy też Skra Częstochowa zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko! Koniec końców drużyna z Dobczyc zakończyła turniejowe zmagania na 6.miejscu – co należy uznać za bardzo dobry występ.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i oprócz zabawy, wyśmienitych posiłków i odrobiny relaksu, można śmiało stwierdzić że doświadczenie jakie zebrali nasi młodzi zawodnicy, na pewno zaprocentuje. Turniej ten pokazuje też, że na tle drużyn z różnych części Polski, pod względem piłkarskim prezentujemy się całkiem, całkiem dobrze – chwalił swoją ekipę trener Żuk.

Zespół Raby grał w składzie: Mateusz Molendys, Dawid Kania, Tomasz Serafin, Rafał Leśniak, Mateusz Jaworski, Jakub Surówka, Bartosz Soboń, Ryszard Wnuk, Radosław Krasek, Adrian Żuk, Oliwer Ogiela, Patryk Nowak, Adam Mikłaszewski, Tomasz Mróz, Maksymilian Strzałka, Antoni Majka.

Wyniki meczów:

Raba – Ajaks Częstochowa 1:0
gol: Radosław Krasek

Chruślice Nowy Sącz – Raba 3:1
gol: Tomasz Mróz

Podhale Nowy Targ – Raba 2:0
Górnik Łęczna – Raba 3:0

Raba – Pniówek Pawłowice 4:1
gole: Patryk Nowak x2, Radosław Krasek, Jakub Surówka

Skra Częstochowa – Raba 4:0

Albertus Kraków – Raba 2:5
gole: Patryk Nowak x2, Tomasz Serafin, Adrian Żuk, Radosław Krasek


Raba – Niedźwiadek Chełm 0:2