Przejdź do treści

Młodziki: Dobra postawa w meczu z liderem

Piłkarska jesień w rozgrywkach Młodzików dobiegła końca. W ostatnim meczu tej części sezonu, ekipa Raby podejmowała przy Podgórskiej Radziszowiankę Radziszów.

Podopieczni trenera Arkadiusza Dudka nie mieli łatwego zadania bo ich rywalem była zdecydowanie najlepsze ekipa tych rozgrywek – Radziszowianka Radziszów.

Chłopcy z Raby nie przestraszyli się jednak rywali i całkiem nieźle sobie poczynali, zwłaszcza w I-połowie meczu. – Szkoda bo dobrze weszliśmy w mecz, mieliśmy swoje sytuację zwłaszcza w pierwszej połowie – analizował trener drużyny Raby.

Druga część gry to już niestety błędy indywidualne, które zadecydowały że punkty pojechały do Radziszowa. – W drugiej połowie opadliśmy nieco z sił co spowodowało więcej sytuacji dla gości. Bardziej sprawiedliwy w przekroju całego meczu byłby remis – wyliczał Dudek.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla przeciwników a co ciekawe, wszystkie gole padły w odstępie raptem 4 minut! Na listę strzelców po stronie Raby wpisał się Bartosz Kalicki.

Przeciwnikom z Radziszowa gratulujemy 1.miejsca w lidze i życzymy powodzenia na boiskach Małopolskiej Ligi Młodzików!

Liga Okręgowa Młodzików, 12.10.2022
Raba Dobczyce – Radziszowianka Radziszów 1:2 (0:0)
gol: Bartosz Kalicki 50′

Raba: Steczko – Szot, Szlachetka, Gibała, Nowak, Serafin, Wnuk, Ruman, Rak oraz Kalicki, Wiekierak,

O ocenę jesiennych występów chłopców z r.2010/2011 poprosiliśmy szkoleniowca drużyny Raby.

Na wstępie chciałem podkreślić bardzo wysoką frekwencję chłopaków na treningach. Rundę całościowo oceniam na plus, jestem zbudowany postawą chłopaków mimo, że wynik nie zawsze szedł w parze z dobrą grą – rozpoczął trener. 

Chciałoby się, aby tych punktów zgromadzonych było troszkę więcej. Większość porażek poniesionych to mecze przegrane jedną bramką, wyjątkiem były mecze z Wisłą, które przegrywaliśmy zdecydowanie. Pracy w okresie zimowym przed nami na pewno dużo, lecz jeśli zachowamy taki zapał i chęci to jestem dobrej myśli.

Drużyna Raby, mimo zakończenia rozgrywek jesiennych, wciąż jednak szykuje się do kolejnych bojów. Już w najbliższy weekend (18-20.11) biało-niebiescy walczyć będą w międzynarodowym turnieju Podhale Cup, który rozegrany zostanie na sztucznej murawie w Rabce.

W tej piłkarskiej imprezie zaawizowane są m.in takie zespoły jak: Zagłębie Lubin, Radomiak Radom, Cracovia Kraków, Stal Mielec, Ursus Warszawa czy czeskie Football Talent Praha czy ukraińskie FC Lwów.