Przejdź do treści

Młodziki: Dzielnie powalczyli z wiceliderem

Remisem 2:2 zakończyło się wyjazdowe spotkanie ekipy Raby z plasującym się na 2.miejscu w ligowej tabeli Kablem Kraków…

Krakowska Liga Okręgowa Młodzików, 28.10.2023
Kabel Kraków – Raba Dobczyce 2:2 (1:0)
gole: Szymon Irzyk 45, 56

Raba: Steczko – Szot, Rak, Matuła, Gibała, Pudlik, Misiorek, Piwowarczyk, Kozielec oraz Stasik, Siatka, Spytek, Wnuk, Ruman, Irzyk.

Sobotnie spotkanie zaczęło się dobrze dla wyżej notowanych gospodarzy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie. Szybko stracona bramka nie załamała ekipy z Dobczyc, która po przerwie objęła prowadzenie!

Dwa razy futbolówkę wyłuskali gracze trenera Arkadiusza Dudka i dwukrotnie wykorzystał to Szymon Irzyk, pewnie kończąc akcje sam na sam. W kolejnych akcjach biało-niebiescy mogli podwyższyć prowadzenie ale zabrakło nieco szczęścia – m.in strzał Piwowarczyka zatrzymał się na poprzeczce..

Niewykorzystane okazje szybko dały znać o sobie i gospodarze stanęli przed szansą doprowadzenia do remisu. Wtedy jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Raby, Filip Steczko, który obronił rzut karny!

Zmarnowany karny jeszcze bardziej zmobilizował ekipę Kabla, która wreszcie dopięła swego i zdobyła gola doprowadzającego do remisu. Już w samej końcówce była prawdziwa “wymiana piłkarskich ciosów” ale ostatecznie rozjemca zawodów odnotował remis 2:2.