Przejdź do treści

Młodziki: Ekipie lidera Raba punkty zabiera!

W poprzedniej kolejce Ligi Młodzików ekipa Raby pechowo przegrała na własnym boisku z ekipą Wisły Kraków. W sobotni poranek, podrażnieni tą porażką podopieczni trenera Arkadiusza Dudka, udali się do Krakowa by tam zmierzyć się z liderującym w tabeli zespołem Kabla Kraków.

Początek meczu nie wskazywał na zdobycze punktowe dla biało-niebieskich, lecz z czasem wszystko się zmieniło. Po dwóch kwadransach gry szybkie dwa gole strzelił kapitan Raby, Maciej Szot. Miejscowi dość szybko jednak zmniejszyli stratę i na przerwę ekipa z Dobczyc zeszła z prowadzeniem 2:1.

Po zmianie stron emocji również nie brakowało! Dwa gole zanotował Szymon Irzyk a jednego Józef Piwowarczyk i to chłopcy z Dobczyc mogli cieszyć się z kompletu punktów!

  • Początek w naszym wykonaniu niemrawy lecz z każdą minutą coraz lepiej poczynaliśmy sobie na murawie. Cała drużyna bardzo mocno pracowała w odbiorze przez co mogliśmy wyprowadzać groźne kontrataki. W końcu pojawiła się skuteczność, której brakowało we wcześniejszych meczach, co przełożyło się na super wynik – podsumował szkoleniowiec Raby, Arkadiusz Dudek.

Makroregionalna Liga Młodzików, 27.04.2024
Kabel Kraków – Raba Dobczyce 2:5 (1:2)
gole: Maciej Szot x2, Szymon Irzyk x2, Józef Piwowarczyk (k)

Raba: Steczko – Kozielec, Pudlik, Ruman, Gibała, Piwowarczyk, Misiorek, Spytek, Rak, Siatka, Szot, Irzyk, Wnuk.