Przejdź do treści

Młodziki I: Armaty nie strzelały, punkty do Radziszowa pojechały

Pierwszy, wiosenny ligowy mecz rozegrali w poniedziałek zawodnicy Młodzików I. Ekipa trenera Arkadiusza Dudka pojedynkowała się w Dobczycach z drużyną spadkowicza z ligi wojewódzkiej, Radziszowianką Radziszów.

W pierwszej połowie nie odnotowano żadnych goli, mimo iż oba teamy miały okazje aby je zdobyć. Wśród graczy Raby próbowali m.in Irzyk czy Gibała ale rosły bramkarz rywali nie dał się pokonać.

Początek drugiej części gry przyniósł gola ale niestety dla gości z Radziszowa, którzy po szybkiej akcji i strzale napastnika objęli prowadzenie. Po utracie gola swoich szans szukali gospodarze ale defensywa Radziszowianki trzymała się dzielnie.

Po godzinie gry było już niestety 0:2 i tak rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra. Mimo niepowodzenia chłopcy z Dobczyc zaprezentowali się dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie, pokazując że …w piłkarskiej wiośnie też czasami “najtrudniejszy pierwszy krok” 🙂

Liga Makroregionalna Młodzików, 08.04.2024
Raba Dobczyce – Radziszowianka Radziszów 0:2 (0:0)

Raba: Steczko, Stasik – Szot, Matuła, Gibała, Pudlik, Misiorek, Piwowarczyk, Irzyk, Kozielec, Siatka, Rak, Wnuk, Ruman, Dybek.