Przejdź do treści

Młodziki I: Emocje do końca w sparingu z Sokołem

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie drużyna Młodzików I dowodzona przez trenera Grzegorza Turczę udała się do Słopnic gdzie w meczu sparingowym zmierzyła się z drużyną tamtejszego Sokoła.

Trwające blisko 90 minut spotkanie (grano w formacie 3x30min) od samego początku było bardzo wyrównane. Jako pierwsi drogę do siatki rywali znaleźli biało-niebiescy, którzy za sprawą Olivera Ogieli otworzyli wynik spotkania. Szalejący tego dnia w ofensywie Ogiela na tym nie poprzestał i chwilę później po raz kolejny umieścił piłkę w siatce.

Obydwa zespoły – jak na to, że był to mecz sparingowy – zafundowały kibicom naprawdę emocjonującą końcówkę. Na 20 minut przed końcem gracze z Dobczyc przegrywali dwoma trafieniami. W 72 minucie bramkę kontaktową, zdobył Oliver Ogiela, a chwilę później swoją strzelecką serię podtrzymał Patryk Nowak tym samym doprowadzając do remisu.

Na 2 minuty przed końcem spotkania miejscowi znów objęli prowadzenie i wydawało się, że jest po meczu… Nic bardziej mylnego! W czwartej minucie doliczonego czasu gry Adam Nowak “wywiódł w pole” rosłych defensorów rywali po czym pewnie umieścił piłkę w bramce ustalając wynik spotkania.

Mecz sparingowy, 13.02.2022
Sokół Słopnice – Raba Dobczyce 5:5 (0:1, 3:2)
Gole dla Raby: Ogiela 18′, 34′, 72′, P. Nowak 80′, A. Nowak 90+4′

Raba: Molendys – Szlachetka, Krasek, Wnuk, Mróz, T. Serafin, Żuk, P. Nowak, Ogiela oraz Kania – Jaworski, Biletskyi, M. Serafin, Surówka, A. Nowak