Przejdź do treści

Młodziki I: Mróz w Nowej Hucie!

W niedzielne popołudnie drużyna Młodzików I mierzyła się w meczu sparingowym na sztucznej murawie nowohuckiego kompleksu boisk Com-Com Zone z rówieśnikami z zespołu NAS Wanda Kraków.

W odbywającym się w formacie 3×30 minut spotkaniu nie brakowało ciekawych dla oka akcji i indywidualnych popisów poszczególnych zawodników. Biało-niebiescy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i po wyrównanym meczu ostatecznie okazali się być minimalnie lepsi od rywali.

Świetną skutecznością wykazał się grający tego dnia w środku pola Tomasz Mróz. Młody zawodnik aż czterokrotnie zmuszał golkipera rywali do kapitulacji. Piąta, a zarazem ostatnia tego dnia bramka dla podopiecznych trenera Grzegorza Turczy to dzieło Patryka Nowaka, który w trzeciej tercji nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi Wandy.

Starcie to na pewno było pożytecznym sprawdzianem przed rundą wiosenną, w której biało-niebiescy będą rywalizowali już na boiskach krakowskiej Ligi Okręgowej. Cieszy również fakt, że w tym spotkaniu swój pierwszy mecz ze starszymi kolegami rozegrał urodzony w 2010 roku Maciej Wiekierak, będący kolejnym już – obok Adama Nowaka i Marka Szlachetki – zawodnikiem z kategorii Młodzika Młodszego, który z powodzeniem rywalizuje z rok starszymi piłkarzami.

06.02.2022, Com-Com Zone Nowa Huta
NAS Wanda Kraków – Raba Dobczyce 3:5
Gole dla Raby: Mróz x4, P. Nowak

Raba: Kania – Leśniak, Krasek, Mikłaszewski, Mróz, T. Serafin, Żuk, Ogiela, P. Nowak oraz Szlachetka, Wnuk, Jaworski, Wiekierak, Majka, A. Nowak, Biletskyi