Przejdź do treści

Młodziki I: Przerwany mecz wyjazdowy

Nie udało się dokończyć sobotniej, wyjazdowej rywalizacji Młodzików (chłopców 11-12 letnich) Raby z brzączowickim Futbolem. Arbiter prowadzący spotkanie przerwał je w 61 min, z uwagi na zdekompletowanie ekipy gospodarzy.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando miejscowych, którzy w pół godziny zaliczyli trzy gole. Nasi gracze “przebudzili” się po zmianie stron ale szybko stracili czwartą bramkę. To co jednak wydarzyło się w końcowych fragmentach tego pojedynku nie powinno mieć miejsca na żadnym innym obiekcie piłkarskim i w żadnej kategorii wiekowej.

W 54 min pierwszą bramkę dla Raby zdobył Tomasz Mróz. Chwilę później arbiter zarządził rzut karny, po tym jak golkiper gospodarzy faulował gracza z Dobczyc. Jedenastkę wykorzystał kapitan, Radosław Krasek.

W międzyczasie, miejscowi nie mogli się pogodzić z decyzjami arbitra i w nieparlamentarny sposób komentowali jego decyzje – co prowadzący spotkanie – skrupulatnie odnotował później w pomeczowym protokole.

Słownie dostało się także naszym młodym piłkarzom, którzy byli totalnie zdziwieni całą sytuacją – toż to przecież odbywał się mecz I-ligi MŁODZIKÓW, a nie derby seniorów w B-klasie, gdzie nawet tam nie przystoi takie zachowanie…

Jako Klub stanowczo jesteśmy przeciwni takim sytuacjom – młodzi chłopcy, którzy wciąż jeszcze uczą się piłkarskiego fachu, nie powinni oglądać takiego “show”.

Chcemy w tym miejscu nadmienić, że nasza ekipa Młodzików też prowadziła tej jesieni np. z liderującą Puszczą 3:0 w Dobczycach i ostatecznie przegrała…  Wówczas nikt w nikogo nie rzucał butami na boisku czy też nie wyzywał od… ach, lepiej nie cytować, a Trener i kierownik drużyny Raby nie obrażali graczy gości..

Na pewno nie zostawimy tak tej sprawy, bowiem w żaden sposób nie pozwolimy na to, aby nasi młodzi gracze oglądali takie sceny, będąc zupełnie niewinnym w całej sytuacji!

I-Liga Okręgowa, 30.10.2021 –
Futbol Brzączowice – Raba Dobczyce 4:3 (3:0) mecz przerwany w 61 min
gole: Tomasz Mróz 54, Krasek 59 (k), P. Nowak 60+1

Raba: Molendys – Szlachetka, Krasek, Łatas, T.Serafin, Surówka, Mróz, Żuk, Ogiela oraz Jaworski, Wnuk, P.Nowak, Leśniak, A.Nowak, Mikłaszewski.