Przejdź do treści

Młodziki I: Raba do zera ogrywa lidera – twierdza Pcim rozbita!

We wtorkowe popołudnie drużyna Młodzików I dowodzona przez trenera Grzegorza Turczę udała się do Pcimia gdzie mierzyła się przewodzącą ligowej tabeli drużyną Pcimianki.

Obydwa zespoły od pierwszych minut próbowały sforsować defensywę rywali, lecz korzystniejsze okazje do objęcia prowadzenia mieli miejscowi. Z upływem czasu to biało-niebiescy zaczęli przejmować inicjatywę co sprawiło, że jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniu Tomasza Mroza.

Po zmianie stron podopieczni trenera Turczy nie pozostawili już rywalom najmniejszych szans. Od wznowienia spotkania walczyli o każdy metr boiska co już 9 minut od wznowienia spotkania poskutkowało pięknym trafieniem Patryka Nowaka na 2:0.

W końcówce formalności dopełnił nie kto inny niż Tomasz Mróz, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza i pewnym uderzeniem z dystansu umieścił piłkę w siatce, tym samym ustalając wynik spotkania na 3:0!

Dzięki pewnemu zwycięstwu z liderującą Pcimianką zespół z Dobczyc dopisał do swojego konta kolejne “3 oczka” i awansował na drugą pozycję w ligowej tabeli. Warto odnotować, że biało-niebiescy są dopiero drugą drużyną, która w tym sezonie zdobyła komplet punktów na stadionie w Pcimiu.