Przejdź do treści

Młodziki I: Skuteczna końcówka zadecydowała

Siedem goli padło w sobotnim starciu młodzików r.2008 z ekipą Szkoły Futbolu Staniątki. Chłopcy z Raby zagrali bardzo udane zawody i po meczu mogli cieszyć się z wygranej.

Początek zawodów był idealny! W 6.min na listę strzelców wpisał się Adam Murzyn a dosłownie 120 sekund (!) później ponowił ten wyczyn i jego koledzy byli na dwubramkowej przewadze. Rywale jednak się nie podłamali i po kwadransie trafili bramkę kontaktową.

Jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Michał Chramiec po skutecznym zagraniu Eryk Gawina. Druga połowa mogła zacząć się podobnie jak pierwsza – z golem Murzyna, lecz uderzenie skrzydłowego Raby ostemplowało poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się natychmiast i przyjezdni złapali kontakt po golu na 3:2.

Po upływie kolejnych 10 min piłkarze ze Staniątek znów zmusili do kapitulacji Zbrożka i zawody poniekąd zaczęły się od nowa. Osiem minut przed końcem gospodarze przeprowadzili – jak się później okazało – decydującą akcję meczu. W dobrej sytuacji znalazł się Eryk Gawin i strzelił na tyle celnie że futbolówka zatrzepotała w sieci!

Do końcowego gwizdka arbitra goli już więcej nie padło i to miejscowi mogli cieszyć się z kompletu punktów!

I-liga Okręgowa Młodzików, 22.05.2021 –
Raba Dobczyce – Szkoła Futbolu Staniątki 4:3 (3:1)

gole: Adam Murzyn x2, Michał Chramiec, Eryk Gawin.

Raba: Zbrożek – Stasik, Łaciak, Szot, Żaba, Dudzik, Chramiec, Murzyn, Gawin, Nowak, Owczarek, Słonka.