Przejdź do treści

Młodziki I: Turniejowe zmagania na Podhalu

Miniony weekend drużyna Młodzików I dowodzona przez trenera Grzegorza Turczę spędziła na mroźnym Podhalu, gdzie rywalizowała w dwudniowym turnieju Podhale Cup.

Pierwszego dnia biało-niebiescy przydzieleni zostali do grupy A gdzie rywalizowali z takimi zespołami jak UKS Strzybnica, Łódzka Akademia Futbolu, Zieleńczanka Zielonki czy też późniejszy triumfator całego turnieju – MFK Vitkovice.

Podopieczni trenera Turczy toczyli udane boje i dzielnie stawiali opór wyżej notowanym rywalom, lecz najzwyczajniej w świecie zabrakło szczęścia… Pomimo tego biało-niebiescy kilkukrotnie popisywali się przedniej urody trafieniami takim jak np.: gol Olivera Ogieli w starciu z czeską drużyną MFK Vitkovice kiedy to popularny “Oli” umieścił piłkę w samym okienku bramki rywali po strzale z woleja z odległości ok. 25m!

Koniec końców piłkarze z nad Raby uplasowali się na 3 miejscu w swojej grupie co dało im prawo walki o miejsca 6-10 w końcowej klasyfikacji zawodów. W fazie finałowej zawodnikom mocno dały się odczuć trudy rozegranych dzień wcześniej spotkań eliminacyjnych przez co w końcowym rozrachunku ekipa z ul. Podgórskiej uplasowała się po środku stawki.

Warto podkreślić indywidualne osiągnięcie lewego obrońcy biało-niebieskich Rafała Leśniaka, który za swoją świetną postawę we wszystkich meczach został wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w ciągu całego turnieju.

Wyjazd z pewnością zaliczyć można do udanych. Młodzi zawodnicy mają za sobą blisko 250 minut dobrej gry, w których mieli możliwość rywalizować z rywalami z całej Polski a nawet i Europy. Wspólnie spędzone dwa dni napewno pozytywnie wpłynęły również na atmosferę w zespole co w przyszłości znajdzie swoje przełożenie na boisku.

WYNIKI:
Faza Eliminacyjna
Raba Dobczyce – UKS Strzybnica 0:1

Łódzka Akademia Futbolu – Raba Dobczyce 0:1
Gol: Tomasz Mróz

Raba Dobczyce – MFK Vitkovice 1:2
Gol: Oliver Ogiela

Raba Dobczyce – Zieleńczanka Zielonki 1:2
Gol: Tomasz Serafin

Faza Finałowa
Raba Dobczyce – RAP Radomsko 0:1

Sokół Wręczyca – Raba Dobczyce 0:1
Gol: Tomasz Serafin

Raba Dobczyce – Albertus Kraków 0:0

Raba Dobczyce – Orbita Bukowno 0:1

Raba: Molendys – Krasek, Ogiela, Mróz, Wnuk, Mikłaszewski, Żuk, T. Serafin, Szlachetka, Jaworski, Wiekierak, Surówka, M. Serafin, Leśniak, A. Nowak, Majka