Przejdź do treści

Młodziki I: Urodzinowa wygrana z dedykacją dla Żuka Adriana

W 7.kolejce Ligi Okręgowej Młodzików ekipa Raby pokonała przy Podgórskiej zespół Krakusa Nowa Huta aż 9:0! Podopieczni trenera Grzegorza Turczy zagrali wyśmienite zawody i w pełni zasłużenie odnieśli iście efektowną wygraną.

Popisy strzeleckie w tym meczu już w 10 min zainaugurował Tomasz Mróz. Pomocnik Raby wykorzystał okazję sam na sam i mógł cieszyć się z gola! Później w ciągu 4 minut (!) ekipa gospodarzy aż trzy razy fetowała zdobytą bramkę.

Najpierw Ogiela popisowo zakończył szybką kontrę, następnie z dystansu huknął Serafin a chwilę potem znów trafił Ogiela. Asystę przy tym trafieniu zanotował Adrian Żuk, który w dniu meczu świętował swoje urodziny.

Koledzy z drużyny chcieli okazale uczcić święto Adriana i dalej polowali na gole. Swoje trafienie – jeszcze w pierwszej połowie – zaliczył Maksym Biletskyi, pokonując bramkarza nowohucian strzałem tuż przy słupku.

Początek drugiej połowy to dalsze ostrzeliwanie bramki przyjezdnych. W 31 min w słupek trafił Serafin a w kolejnej ofensywnej akcji znów na listę strzelców wpisał się Oliver Ogiela, posyłając tym razem “bombę pod ladę”.

W 38 min swojego drugiego gola zanotował Serafin a ostatnie dwie bramki to znów działo Ogieli, który tego dnia szalał w ofensywie. Mimo efektownej wygranej, sporo pracy miała defensywa do spółki z bramkarzem. Cały “blok” spisał się jednak bardzo dobrze i zawody zakończył “na zero z tyłu”!

Drużyna Raby swoją wygraną zadedykowała Adrianowi Żukowi i po meczu w szatni dało się słyszeć gromkie “Sto lat!”

Liga Okręgowa Młodzików, 08.05.2022
Raba Dobczyce – Krakus Nowa Huta 9:0 (5:0)
gole: Oliver Ogiela 13, 17, 35, 50, 58, Tomasz Serafin 14, 38, Tomasz Mróz 10, Maksym Biletskyi 28

Sędziował: Maciej Skiba (Ks Myślenice)

Raba: Kania – Łatas, Krasek, Leśniak, Żuk, T.Serafin, T.Mróz, P.Nowak, Ogiela oraz Biletskyi, Wnuk, Surówka, Jaworski, A.Nowak.