Przejdź do treści

Młodziki I: Wywalczyli zwycięstwo z PAPN

iedzielne popołudnie przy ul. Podgórskiej stało pod znakiem rywalizacji pierwszej drużyny Młodzików z zespołem Polskiej Akademii Piłki Nożnej Kraków.

Już w 5 minucie spotkania Tomasz Serafin wszedł między obrońców rywala, po czym jeden z bezradnych defensorów dopuścił się nieprzepisowego zagrania we własnym polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na “wapno”, a z punktu karnego nie pomylił się kapitan biało-niebieskich Radosław Krasek.

Goście natomiast dobrze weszli w drugą część spotkania. Niespełna 30 sekund od wznowienia spotkania pokonali oni nierozgrzanego jeszcze Dawida Kanię i tym samym doprowadzili do remisu.

Ostateczny cios na kwadrans przed końcem spotkania zadał Tomasz Mróz, dzięki czemu biało-niebiescy zrównali się punktami z drugim w ligowej tabeli zespołem Wisły II Kraków.

Spotkanie to z trybun obejrzał były reprezentant Polski oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z 1992 roku – Grzegorz Mielcarski. Były zawodnik m. in. takich klubów jak FC Porto czy AEK Ateny stał się tym samym kolejnym obok Jerzego Dudka, Bogdana Zająca i Macieja Żurawskiego wybitnym piłkarzem, który pojawił się na obiekcie przy ul. Podgórskiej.

Liga Okręgowa Młodzików gr. Kraków, 29.05.2022
Raba Dobczyce – PAPN Kraków 2:1 (1:0)
Gole dla Raby: Krasek 6′ (k), T. Mróz 45′

Sędziował: Bartosz Róg (KS Myślenice)

Raba: Molendys – Szlachetka, Krasek, Wnuk, T. Serafin, T. Mróz, Leśniak, Ogiela, Żuk oraz Kania, Łatas, Majka, Surówka, A. Nowak, Jaworski, Biletskyi