Przejdź do treści

Młodziki: Ligowe mecze grają – sporo goli strzelają!

Aż cztery mecze ligowe rozegrały w ostatnim czasie nasze ekipy Młodzików. Swoje ligowe boje toczyli chłopcy z “jedynek” i “dwójek” a także ekipa z r.2009.

Pierwsza drużyna Raby rywalizowała w środowe popołudnie z niepołomicką Puszczą. Powiedzieć że był to szalony mecz, to nic nie powiedzieć. Zaczęło się o gola dla gospodarzy, którego zdobył Dawid Żaba.

fot. Iwona Murzyn

Później przyjezdni przejęli rolę strzelecką i mocno postrzelali. Po paru “gongach” przebudzili się miejscowi i ze stanu 2:5 doprowadzili do 4:5. W tym czasie na listę strzelców wpisali się: ponownie Żaba oraz dwukrotnie Eryk Gawin.

Emocje były do końcowego gwizdka arbitra ale koniec końców minimalnie lepsi okazali się być futboliści Puszczy.

fot. Iwona Murzyn

I-liga Okręgowa Młodzików, 02.06.2021 –

Raba Dobczyce – Puszcza Niepołomice 4:5 (1:3)

gole: Dawid Żaba x2, Eryk Gawin x2

Raba: Zbrożek, Słonka – Stasik, Łaciak, Szot, Żaba, Dudzik, Chramiec, Murzyn, Gawin oraz Nowak, Ogiela, Krasek, Filutowski, Owczarek, Kozielec.


Piątkowe rywalizacja Raby II z LKS-em Rudnik to również sporo goli. Spotkanie dobrze zaczęło się dla miejscowych, którzy po 9 min mieli dwa gole przewagi. Przeciwnicy jeszcze przed pauzą doprowadzili do remisu. Jak się później okazało był to końcowy rezultat tej potyczki. Na listę strzelców wpisali się Konrad Cygan oraz Maksymilian Kabaja.

fot. Iwona Murzyn

II-liga Okręgowa Młodzików, 04.06.2021 –
Raba II Dobczyce – LKS Rudnik 2:2 (2:2)

gole: Konrad Cygan, Maksymilian Kabaja
Raba II: Zbrożek – Skoczylas, Twardosz, Nowak, Jamborski, Kabaja, Owczarek, Filutowski, Cygan oraz Pabijan, Biletskyj, Stós, Łatas, Żołnierczyk, Nassim.

Swoje dwa kolejne spotkanie w Małopolskiej Lidze Młodzików Młodszych mają za sobą piłkarze z r.2009. Ekipa trenera Piotra Żuka walczyła przy Reymonta z Wisłą Kraków oraz przy Podgórskiej z Karolem Wadowice. Z Białą Gwiazdą chłopcy z Raby walczyli dzielnie lecz wyżej notowani rywale okazali się być wyraźnie lepsi.

fot. Iwona Murzyn

Potyczka z wadowickim Karolem była interesująca, bowiem po 30 min był remis 1:1 po golu Antoniego Majki. W 2.połowie nasi gracze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść ale zabrakło piłkarskiego “farta” bowiem na przeszkodzie stawały słupek i poprzeczka. Przeciwnicy zaś skuteczni byli do bólu…

Małopolska Liga Młodzików Młodszych, 30.05.2021 –
Raba Dobczyce – PUKS Karol Wadowice 1:5 (1:1)

gol: Antoni Majka

Raba: Kania – Surówka, Wnuk, Serafin, Żuk, Majka, Krasek, Mróz, Ogiela oraz Strzałka, Jamka, Molendys.

Małopolska Liga Młodzików Młodszych, 24.05.2021 –
Wisła Kraków – Raba Dobczyce 4:0 (3:0)
Raba: Kania – Nowak, Serafin, Krasek, Ogiela, Mróz, Wnuk, Żuk, Jaworski, Soboń, Strzałka, Surówka, Molendys, Mikłaszewski, Majka.