Przejdź do treści

Młodziki Młodsze: Futsalowa zabawa w Łapanowie

W sobotnie przedpołudnie, hala sportowa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie była areną zmagań Finałów Mistrzostw Małopolski U-11 w Futsalu.

Turniej ten zgromadził na starcie siedem następujących ekip: Okocimski Brzesko, Gdovia Gdów, Piast Łapanów, Dalin Myślenice, Nadwiślanka Nowe Brzesko, AP Rudawa a także Raba Dobczyce. Futsalowa rywalizacja, nieco inna niż ta w zwykłej halowej odmianie piłki nożnej, była ciekawą lekcją dla naszej ekipy.

Zespół z Dobczyc, złożony z chłopców z r.2010 i 2011 toczył zacięte boje z przeciwnikami, notując zwycięstwa i porażki. Do siatki rywali najczęściej trafiał kapitan drużyny, Adam Nowak, który na listę strzelców wpisał się czterokrotnie. Ponadto z goli cieszyli się także Maciej Szot i Łukasz Rak.

Oficjalna klasyfikacja nie była prowadzona, stąd też po zakończeniu spotkań z rąk przedstawicieli MZPN m.in Pawła Panusia, zespoły otrzymały pamiątkowe puchary.

Drużyna Raby grała tego dnia w następującym składzie: Igor Banaś – Maciej Wiekierak, Adam Nowak, Szymon Koprowski, Maciej Szot, Krzysztof Wnuk, Łukasz Rak, Józef Piwowarczyk.