Przejdź do treści

Młodziki Młodsze: Góralskie frycowe w Czarnym Dunajcu (foto)

Swój premierowy mecz w Małopolskiej Lidze Młodzików Młodszych rozegrali w sobotnie popołudnie gracze z r.2009. Podopieczni trenera Piotra Żuka “na dzień dobry” trafili na przodownika tabeli tych rozgrywek, ekipę Wisły Czarny Dunajec.

Młodzi górale już od pierwszych minut zawodów – rozgrywanych na sztucznej murawie kameralnego obiektu – przeważali nad naszą ekipą. Szybko zdobyli parę goli, dzięki czemu mogli totalnie kontrolować przebieg gry. Zespół z Dobczyc po bolesnym przywitaniu z ligą, otrząsnął się po 20 min ale gola w tej części gry nie udało się zdobyć. 

Po przerwie przewaga miejscowych nie była już tak widoczna jak w premierowych 30min gry, lecz to nadal wiślacy strzelali gole w tych zawodach. Ze strony ekipy Raby swoich szans pod bramką gospodarzy szukali m.in Nowak czy też Mróz ale bezskutecznie.

Ostatecznie miejscowi wygrali wysoko, a naszym graczom przyszło zapłacić przysłowiowe – bardzo drogie – frycowe na początek piłkarskiej wiosny w MLMM.

Małopolska Liga Młodzików Młodszych, 24.04.2021 –
Wisła Czarny Dunajec – Raba Dobczyce 11:0 (6:0)


Raba: Molendys – Serafin, Krasek, Jaworski, Surówka, Nowak, Ogiela, Żuk, Mróz oraz Kania, Jamka, Mikłaszewski, Wnuk, Leśniak.